Hotele dla dorosłych coraz popularniejsze

Hotele dla dorosłych coraz popularniejsze

W tych obiektach nie spotkamy dzieci chlapiących się wodą w basenie czy hałasujących na placu zabaw pod oknami. Wypoczynek w hotelach dla dorosłych, czyli obiektach dedykowanych osobom powyżej 16-18 roku, życia cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Neckermann Polska notuje w nich ponad 20% wzrost sprzedaży w porównaniu do roku poprzedniego. W ofercie touroperatora klienci znajdą 38 tego typu obiektów zarówno na najpopularniejszych kierunkach wypoczynku jak np. Majorka, Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Dominikana czy Meksyk a także na mniej znanych jak Małe Antyle czy Jamajka. Jak się okazuje wybierane są nie tylko przez singli czy pary nieposiadające dzieci, ale bardzo często przez rodziców pragnących wypocząć bez swych pociech.

– Duża popularność hoteli dla dorosłych potwierdza coraz większe zainteresowanie klientów ofertą sprofilowaną, ukierunkowaną na realizację ich szczególnych potrzeb – mówi Magda Plutecka-Dydoń. – Urlop to zazwyczaj kilka dni, na które często czekamy przez cały rok i chcemy ten czas spędzić optymalnie, jak się okazuje nie zawsze w towarzystwie dzieci. Coraz częściej również w hotelach ogólnodostępnych, nawet tych posiadających bogatą ofertę dla dzieci wyznaczane są strefy relaksu czy restauracje, bary tylko dla dorosłych. Jest to widoczny trend w turystyce, będący odpowiedzią na potrzeby klientów i z pewnością takie obiekty będą powstawać – dodaje.

Głównym celem hoteli dla dorosłych jest zapewnienie spokojnej atmosfery i komfortowego odpoczynku. To najczęściej obiekty 4-gwiazdkowe lub o wyższym standardzie o bardzo dobrej lokalizacji. Zazwyczaj spokojnie położone, ale w niedużej odległości od rozrywki pobliskich kurortów. Większość tego typu obiektów wyróżnia zdrowa kuchnia, najczęściej z dużym wyborem restauracji tematycznych i barów. Klienci cenią w nich bogatą ofertę zajęć dodatkowych odpowiadającą ich różnorodnym zainteresowaniom m.in.: zajęcia sportowe, joga, medytacje czy wellness i spa. Niektóre obiekty tego typu mogą pochwalić się szczególnymi atrakcjami np. w hotelu Iberostar Grand Hotel Rose Hall na Jamajce możemy uczestniczyć w kursie tańców latynoamerykańskich i języka jamajskiego a w hotelu Bluebay Villas Doradas na Dominikanie w kursie przyrządzania sushi. W hotelach na egzotycznych kierunkach klienci mają w cenie takie atrakcje jak np. windsurfing, żeglowanie a w niektórych nawet przejażdżki łodzią ze szklanym dnem, sesje nurkowania czy korzystanie z pola golfowego. Wiele hoteli dla dorosłych w ofercie Neckermanna to obiekty znanej marki Thomasa Cooka SENTIDO słynącej z wyjątkowego serwisu, w ramach którego klienci mają m.in. wydłużony czas śniadania, opiekę concierge, zabiegi wellness czy specjalny program „Culture&People” obejmujący dodatkowe atrakcje takie jak np. degustacje wina.

Ceny wakacji w hotelach dla dorosłych nie odbiegają od cen standardowej oferty. Tygodniowe wakacje w 5-gwiazdkowym hotelu SENTIDO Aziza Beach Golf&Spa w Tunezji to koszt od 1548 zł/os., natomiast w Iberotel Coraya Beach Resort w Egipcie od 2016 zł/os. Za 7-dniowe wakacje w luksusowym hotelu dla dorosłych SENTIDO Port Royal Villas&Spa na Rodos (uznany za najlepszy hotel SENTIDO na świecie w 2014 r.) zapłacimy 2781 zł/os., natomiast w hotelu Bluebay Villas Doradas na Dominikanie 5860 zł/os. z all inclusive.

foto: Robert Lachmann