ICCA wizytuje Gdańsk

ICCA_Congress_2017

W dn. 12-14 marca 2014r. w Gdańsku odbędzie się wizyta kontrolna dot. starań o organizację kongresu ICCA w 2017r. Na wizytę przyjeżdża pan Martin Sirk, Dyrektor Zarządzający ICCA.

ICCA (International Congress and Convention Association) to najważniejsze stowarzyszenie na świecie związane z przemysłem spotkań (inaczej turystyką biznesową lub konferencjami, kongresami, szkoleniami, targami). ICCA liczy ponad 950 członków z prawie 90 krajów na świecie.

Gdańsk jest w ICCA reprezentowany przez Gdańsk Convention Bureau GOT, który jest członkiem organizacji od 2007r. Kongres ICCA, liczący ok. 1000 delegatów, o którego organizację Gdańsk stara się to konferencja edukacyjno-networkingowa i jednocześnie Walne Posiedzenie Członków. Co roku kongres organizowany jest w innym miejscu na świecie rotacyjnie (tzn. każdego roku na innym kontynencie, aby zapewnić dostęp do wydarzenia podmiotom z różnych krajów). Co roku wiele miast konkuruje o jego organizację. Gdańsk jest w finale konkursu, w którym znalazły się również St. Petersburg i Praga.

Organizacja kongresu ma przede wszystkim ogromne znaczenie promocyjne dla Miasta Gdańska. Już teraz, będąc na short liście, świat dowiedział się o tym, że Gdańsk może sprostać organizacji dużych i skomplikowanych wydarzeń biznesowych. Wizyta kontrolna Martina Sirka jest bardzo ważnym elementem procedury konkursowej. Martin Sirk sprawdza przygotowania i gotowość miasta, obiektów, ludzi, ale też doradza jak przygotować kolejną, drugą ofertę. Kolejnym etapem jest prezentacja trzech miast, która odbędzie się we Frankfurcie w dn. 18 maja br., w przededniu targów IMEX. Po prezentacji i serii pytań Zarząd ICCA głosuje nad wybraną destynacją.

Gdańsk ma duże szanse ze względu na swoją bardzo dużą aktywność w ICCA (włącza się w akcje ICCA, uczestniczy w ich wydarzeniach, Prezes GOT pełni funkcje Przewodniczącej Oddziału Europy Centralnej ICCA, Gdańsk jest więc dobrze znany w stowarzyszeniu).


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020
Zima w Dolinie Słońca!