TTG Polska Dziennik Turystyczny

II edycja Festiwalu Chlebów Świata

chleby_logoRealizacją projektu będzie bezprecedensowa ekspozycja chlebów świata, pozwalająca poznać nie tylko dzieje chleba, ale też wszelkie jego odmiany występujące w różnych regionach świata. Taka prezentacja to podkreślenie uniwersalnego charakteru chleba, jako pożywienia, które w znanej czy nieznanej nam dotychczas innej formie można znaleźć w każdym zakątku kuli ziemskiej zamieszkałym przez ludzi. Odkąd istnieje pismo, wzmiankowano na temat chleba, toteż, dodatkowo, jego kultowa i kulturowo-symboliczna wartość jest nie do przecenienia.

MIEJSCE: gmach Zespołu Szkół im. Wł. Grabskiego, ul. Ratuszowa 13, Warszawa (blisko dworca PKP Warszawa Wileńska)
DOJAZD: z Placu Bankowego – tramwaje: 18, 20, 23, 26; autobusy: 160, 190, 226, 460, 512, 527, 718, 738
TERMIN: 13-15 marca 2015 r.

Zapraszamy do polubienia: www.facebook.com/festiwalchlebow 
Aktualizacja programu na: www.festiwalchlebow.pl

Godziny otwarcia:

  • piątek, 13 marca: 10.00 do 18.00 (w tym dniu szczególnie zapraszamy szkoły. Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy cogodzinne lekcje/pokazy związane z piekarnictwem)
  • sobota, 14 marca: 10.00 do 18.00
  • niedziela, 15 marca: 10.00 do 16.00.

Program Festiwalu, szczególnie dla szkół jest wysyłany drogą elektroniczną

Informacja telefoniczna: +48 22 29 76 626 e-mail: biuro@festiwale.co

UWAGA! ABSOLUTNĄ NOWOŚCIĄ FESTIWALU CHLEBÓW ŚWIATA są LABORATORIA PIEKARNICZE, które będą realizowane w salach lekcyjnych.

Odwiedzając te „laboratoria piekarnicze” można będzie poznać historię starodawnych mąk, sposób przygotowania pieczywa przez Rzymian i Palestyńczyków, abilność piekarzy z Armenii, Chin, Libanu, Indonezji, Syrii, i innych atrakcji.

Nie zabraknie też wypieku starodawnego razowego pieczywa z PIEKARNI DOMOWEJ oraz ekspertów z Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu a także Muzeum Piekarnictwa Mariana Pozorka. W salach lekcyjnych zamienionych na LABORATORIA PIEKARNICZE, będzie można poznać sposoby przygotowania: pity, lawasz, naan, rogali świętomarcińskich z Poznania, bio pieczywa, ziaren i starodawnych mąk, chlebów z Armenii, Chin, Bułgarii, Francji, Indonezji, Palestyny, Serbii, Włoch i innych stron świata.

Produkty Jarmarku Chlebów Świata i dodatków: chleb litewski, sękacz, cebularz, pieczywa bezglutenowe, chleb życia, chleb bez mąki, mrowisko, ciasta, sery krowie, kozie, owcze, sery dojrzewające, miody, pierzga, pyłek kwiatowy, przyprawy, zioła, bakalie, ekologiczne wędliny, powidła z buraków cukrowych z Mazowsza.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *