TTG Polska Dziennik Turystyczny

III Happy Jazz Festiwal połączony z benefisem Marka Gaszyńskiego

III Happy Jazz Festiwal połączony z benefisem Marka Gaszyńskiego

III Happy Jazz Festiwal w Ciechocinku połączono tego roku z benefisem Marka Gaszyńskiego (dyr. artystyczny festiwalu). Koncert uświetnili wybitni gitarzyści: Anthimos Apostolis, Krzysztof „Puma”Piasecki z zespołem, Sławomir Małecki, lider „Zdrowej Wody” oraz „Skołowani”.

Z ideą stworzenia festiwalu jazzowego w Ciechocinku zwrócił się przed czterema laty Adam Jędrzejowski, mieszkaniec uzdrowiska. Jędrzejowski, perkusista w zespołach Krzysztofa „Komedy” Trzcińskiego i Andrzeja Trzaskowskiego, autor „Podręcznika współczesnego perkusisty” nie musiał przekonywać równie znakomitego polskiego dziennikarza muzycznego ani władz miasta. Festiwal organizuje Agencja Koncertowa „Sajgon” działająca przy Centrum Życia Niezależnego a współfinansuje Miasto Ciechocinek.

III Happy Jazz Festiwal połączony z benefisem Marka Gaszyńskiego

Benefisant 55 lat temu napisał swój pierwszy tekst do muzyki Mateusza Święcickiego pt. „Gitara i ja”. Wśród ok. 350 tekstów Gaszyńskiego, najpopularniejsze to: „Sen o Warszawie” (muz. Czesław Niemen), „Gdzie się podziały tamte prywatki” (muz. Ryszard Poznakowski), „Nie zadzieraj nosa” (muz. Seweryn Krajewski), ”Jesień idzie przez park” (muz. Krzysztof Klenczon).

III Happy Jazz Festiwal połączony z benefisem Marka Gaszyńskiego

Te piosenki zabrzmiały także podczas benefisu w ciechocińskiej muszli koncertowej w znakomitych aranżacjach młodych wokalistów z Warszawy. Marek Gaszyński został uhonorowany statuetką wręczoną przez burmistrza miasta Leszka Dzierżewicza za promocję i pomoc osobom niepełnosprawnym. Na benefisie nie zabrakło także gratulacji od Stowarzyszenia Polskich Mediów. Dołączyliśmy się do życzeń składanych przez Stowarzyszenie Komisja Zdrojowa. Prezent w postaci obrazu zatytułowanego „Sen o Ciechocinku” (to basen termalny, którego już w kurorcie nie ma, ale mieszkańcy wciąż śnią o jego odbudowie…) wręczyli: prezes Komisji Zdrojowej Krzysztof Jarosz, Dominika Sikorska oraz w imieniu SPM reżyserka Teresa Kudyba. Bowiem to właśnie podczas naszego XII Kongresu Polskich Mediów w Ciechocinku w maju ub. roku Gaszyński napisał słowa piosenki „Sen o Ciechocinku”. Teresa Kudyba wraz z Krzysztofem Biaduniem rozpoczęła produkcję teledysku do tego utworu. Muzykę skomponowała Katarzyna Gärtner, a aranżacji podjął się zespół „Zdrowa Woda”.

foto: ciechocinek.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *