Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

 Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

W środę, 1 maja zapraszamy na majówkę w Iwkowej (powiat brzeski). W tej urokliwej miejscowości – słynącej z suszonych śliwek i zabytkowego, XVI-wiecznego kościoła, leżącego na Szlaku Architektury Drewnianej – odbędzie się inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce 2019.

Już od 1 maja turyści będą mogli zwiedzać nową, 34-metrową wieżę widokową na Szpilówce. Uroczyste otwarcie obiektu zaplanowano na godz. 14:00.

Do wieży można dostać się pieszo lub rowerem. Rajd pieszy wyruszy w samo południe z placu w centrum Iwkowej, rajd rowerowy – pół godziny później. Przekonajmy się wspólnie, kto pierwszy dotrze na położone 516 m n.p.m. wzniesienie Pogórza Wiśnickiego! Piękne widoki i pamiątkowy upominek wynagrodzą trud wejścia na szczyt.

– Serdecznie zachęcam do rozpoczęcia majówki w Iwkowej. Czekają tu na Państwa nie tylko malownicze widoki, ale również liczne atrakcje, przygotowane specjalnie na ten dzień – mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W samej Iwkowej od godz. 11:00 do 18:00 będzie można obejrzeć drewniany XVI-wieczny kościół pw. Nawiedzenia NMP. Każdy będzie mógł podziwiać wprawiające w zachwyt wnętrze 500-letniej świątyni. Dzięki pracom konserwatorskim, polichromia w prezbiterium z 1629 roku stała się jasna i czytelna, a XVII-wieczne ołtarze odzyskały dawną świetność.

Dodatkową atrakcją będą występy lokalnych grup artystycznych: Zespołów Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie” i „Iwkowianie”, kabaretu Kałasznikof oraz zespołu Góralsi, wykonującego (oprócz muzyki folkowej) odpowiednio zaaranżowane covery popularnych utworów.

O 20:00 rozpocznie się zabawa taneczna.

(UMWM)