Indonezja: katastrofa samolotu

Trigana Air Services

W niedzielę (16.08), indonezyjskie władze poinformowały o utracie łączności z samolotem pasażerski ATR42-300 linii Trigana Air Service z 54 osobami na pokładzie. Samolot leciał z blisko 200-tysięcznego Jayapura do Oksibil. Obie miejscowości znajdują się w prowincji Papua leżącej na wyspie Nowa Gwinea. Samolotem leciało 49 pasażerów, w tym pięcioro dzieci oraz pięcioosobowa załoga.

Lot miał trwać ok. 45 minut. Łączność z pilotem utracono na kilka minut przed lądowaniem. Panowały wówczas niesprzyjające warunki atmosferyczne – padał ulewny deszcz, wiał silny wiatr, a mgła ograniczała widoczność. Samolot zaginął nad trudno dostępnym terenem – jest to obszar górski porośnięty gęstą dżunglą.

Po zaginięciu samolotu zostały podjęte poszukiwania przez inną jednostkę, ale z powodu złych warunków pogodowych oraz zapadającej ciemności akcja została przerwana.

Od 2007 roku, linie lotnicze Trigana Air Service znajdują się na czarnej liście Unii Europejskiej, co oznacza, że nie mogą odbywać lotów w europejskiej przestrzeni powietrznej.

foto: YSSYguy/Wikimedia


Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie