Indyjska Kerala rozluźnia restrykcje

Indyjskie radykalne zamknięcie kraju wchodzi w czwarty etap. W związku z tym władze Kerali pozwoliły na powolne rozluźnianie obowiązujących restrykcji.

Choć centra handlowe pozostaną nadal zamknięte, zezwolono na otwarcie połowy innych sklepów. Umożliwiono również przemieszczanie się między stanami, ale tylko za pomocą prywatnych środków transportu. Uruchomiona zostanie także komunikacja miejska z zastrzeżeniem, że tylko połowa miejsc będzie dostępna dla pasażerów. Do życia powoli wrócą także punkty usługowe takie jak salony fryzjerskie. Dalej obowiązują ograniczenia co do liczby klientów.

„Będziemy przestrzegać ogólnych warunków zamknięcia. Wprowadzimy pewne wyjątki w oparciu o wymagania specyficzne dla danego stanu. Wszystkie instytucje edukacyjne pozostaną zamknięte. Oczywiście lekcje online nadal obowiązują” – powiedział szef-minister Kerali Pinarayi Vijayan.

W stanie Kerala jak dotąd stwierdzono 600 przypadków zarażeń COVID-19. Nie wiadomo na razie, kiedy rozpocznie się „odmrażanie” turystyki.

foto: Shutterstock