Jacy jesteście?

Wystawa "Jacy jesteście?"

Wystawa „Jacy jesteście?”, przygotowana przez studentów z Austrii i Polski, odwiedza kolejne austriackie miasta. W najbliższym czasie będzie ją można zobaczyć w Grazu.

Wystawa prezentuje obraz współczesnej Polski z perspektywy austriackich studentów kierunku „Media” Szkoły Wyższej w St. Pölten i obraz Austrii oczami ich polskich rówieśników, studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

– Na tych zdjęciach widać ciekawość i zainteresowanie drugim krajem – powiedziała profesor Imke Mendoza, kierująca Wydziałem Slawistyki, otwierając wystawę „Jacy jesteście?” na poprzednim wernisażu na Uniwersytecie w Salzburgu.

Zebrany przez młodych ludzi z obu krajów materiał to zdjęcia, zapisy wrażeń i film na temat wzajemnego postrzegania się w 25 lat po upadku komunizmu w Polsce i przełomie. Obraz „Polska – A land of… what?” zrealizowany w ramach wystawy zdobył nagrodę za najlepszy projekt Fachhochschule St. Pölten 2014 roku w kategorii Film i dokument. Studenci obu krajów mogli się wzajemnie poznać podczas podróży studyjnych po Polsce i Austrii organizowanych przy wsparciu Ambasady RP w Wiedniu.

W najbliższym czasie wystawa zostanie pokazana w Grazu. Jej wernisaż odbędzie się w galerii na lotnisku, w hali odlotów, 19 stycznia o godzinie 18.30, a ekspozycję będzie można oglądać do 7 marca.  Wcześniej wystawę prezentowano w siedzibie Ambasady RP w Wiedniu, w czasie Festiwalu Chopinowskiego w Gaming, w siedzibie władz regionalnych Dolnej Austrii w St. Pölten, w Instytucie Wspierania Gospodarki (WIFI) w Linzu oraz na Uniwersytecie w Salzburgu.

foto: MSZ/G. Lenart


InvestPro Poland Warsaw 2019
IT&CMA