Jak zachować „szlachetne zdrowie”?

Uzdrowisko Ciechocinek S.A.Jak zachować „szlachetne zdrowie” i sprawność ruchową, by jak najdłużej cieszyć się pełnią życia? Receptą – zamiast tabletek – są kuracje uzdrowiskowe.

Do uzdrowiska można przyjechać nie tylko w ramach pobytu refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale i prywatnie, a wachlarz świadczonych usług dla gości „komercyjnych” jest w ciechocińskim Domu Zdrojowym bogaty.

Ciechocinek słynie ze złóż solanki, którą wykorzystuje się do kąpieli leczniczych i inhalacji. Kąpiele w basenie solankowym nie tylko wzmacniają kręgosłup, ale i też doskonalone rozluźniają mięśnie, dając ulgę w stanach chorobowych lub zmęczeniowych kręgosłupa. Inhalacje pozytywnie wpływają na wszelkie dolegliwości górnych dróg oddechowych.

Uzdrowisko Ciechocinek S.A.

Sam kurort specjalizuje się w leczeniu wielu schorzeń. W obiektach należących do Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek S.A. – www.uzdrowiskociechocinek.pl można znaleźć szczególną opiekę i pomoc w przypadku chorób narządów ruchu, leczenia otyłości i chorób metabolicznych oraz przewlekłych osłabień wynikających z powodu częstych chorób górnych dróg oddechowych, a także wyczerpania i wypalenia psychicznego czy zwykłego zmęczenia.

W kultowym ciechocińskim Domu Zdrojowym przygotowaliśmy specjalnie dedykowane pakiety: „Tydzień zdrowego kręgosłupa”, „7 Kroków Do Zdrowia”, „Recepta Na Zdrowie” czy też pobyty odchudzające.

Warto dodać, że obiekty należące do Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek S.A. wyróżnia również m.in. wykonywanie zabiegów w oparciu o naturalną borowinę, która nie występuje u nas w postaci plastrów, tak jak w większości sanatoriów, lecz w formie pasty. Borowina wspomaga leczenie stanów zapalnych, schorzeń mięśni, kości i stawów, niektórych chorób kobiecych, wpływając przy tym pozytywnie na wygląd skóry.

Uzdrowisko Ciechocinek S.A.

Tygodniowy pobyt prywatny z miejscem hotelowym, wyżywieniem, opieką lekarską i fizjoterapeutyczną kosztuje z reguły zaledwie powyżej tysiąca złotych! Za tak niewielką kwotę można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy otoczą Was profesjonalną opieką!

Zapraszamy do odwiedzenia naszych obiektów:

  • Szpital Uzdrowiskowy nr 4 „Dom Zdrojowy”, tel. +48 54 283 60 67
  • Szpital Uzdrowiskowy nr 1, tel. +48 54 283 60 73
  • Sanatorium Uzdrowiskowe „Grażyna”, tel. +48 54 283 64 42

Z pomocą posłużą Państwu pracownicy Działu Obsługi Kuracjusza, tel. +48 54 283 6295, e-mail: sanatorium@uzdrowiskociechocinek.pl