Japonia: Spektakularne wycieczki z domowej kanapy

Hyogo Park

Japońska Narodowa Organizacja Turystyczna zachęca ludzi do zdalnego zaspokojenia potrzeby wędrówki, zapewniając wirtualne wrażenia pokazujące to, co najlepsze w Japonii.

Organizacja nakręciła film zatytułowany „Gdzie tradycja spotyka się z przyszłością”. Przenosi on widzów do tak spektakularnych miejsc i wrażeń, jak rzeźby Naoshima, zapierające dech w piersiach lasy bambusowe, występy gejszy, zapasy sumo i robienie sushi.

Inne doświadczenia obejmują transmisję na żywo słynnego na całym świecie tokijskiego Shibuya Crossing, popularnej kociej kawiarni w Kioto oraz Jigokudani, parku w Nagano znanego z zadziornych małp śnieżnych.

Miłośnicy zwierząt powinni również odwiedzić słynne zoo Nihondaira również na żywo, gdzie przebywają niedźwiedzie polarne (o nazwach Rossy i Vanilla) („godziny odwiedzin” to 19:00 i 4:00 czasu wschodniego). Obecnie w Hyogo Park w mieście Toyooka ludzie mogą oglądać orientalne białe bociany w parku w sezonie lęgowym, który trwa do kwietnia. Ostatnio wykluły się dwa bociany, a widzowie mogą obserwować, jak pisklęta wyrastają na młode.

Aby poznać więcej zabytków prefektury Shizuoka, Explore Shizuoka stworzyło wirtualną rzeczywistość dla każdego, kto chce zwiedzić portowe miasto Mochimune.

MMP
foto: Hashi photo / Wikimedia