Jarosław Stawiarski

Jarosław Stawiarski

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.

Jarosław Stawiarski urodził się 3 października 1963 roku w Kraśniku. Jest absolwentem historii na UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletni nauczyciel kraśnickich szkół i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku. Posiada duże doświadczenie samorządowe i parlamentarne. Radny powiatu kraśnickiego dwóch kadencji, starosta powiatu kraśnickiego w latach 2002 – 2006, pierwszy zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik w latach 2011 – 2014.

Jako pierwszy zastępca burmistrza opracował i wdrożył autorski program „Kraśnik – Miasto Sportu”, w wyniku którego w przeciągu dwóch lat powstały 3 nowe hale sportowe i inne obiekty przyczyniające się do rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży.

Poseł na Sejm RP V, VI, VII i VIII kadencji. W 2015 r. z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję otrzymując 15 807 głosów mieszkańców regionu lubelskiego. Pracował w sejmowych komisjach: kultury fizycznej, sportu i turystyki, finansów publicznych oraz komisji administracji i cyfryzacji.

foto: MSiT


ITB Berlin 2020