Kanada: Co jeszcze wolno w parkach narodowych?

Parks Canada

Parkami narodowymi w Kanadzie zarządza agencja Parks Canada. Jak dba o ochronę zdrowia i bezpieczeństwa odwiedzających i pracowników?

Pomimo zawieszenia usług dla odwiedzających i zamknięcia obiektów od 19 marca w wielu parkach odnotowano wysoki poziom odwiedzin, co prowadzi do obaw związanych z bezpieczeństwem i zdrowiem publicznym, a także do zwiększonego ryzyka przeniesienia wirusa COVID-19. Agencja wdraża dodatkowe środki w celu wsparcia starań rządu Kanady o ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 i zmniejszenie ryzyka dla wszystkich użytkowników miejsc podległych Parks Canada.

Środki te oznaczają, że wszystkie parkingi dla odwiedzających i usługi powiązane w miejscach Park Canada są zamknięte do odwołania. Autostrady i drogi, które przechodzą przez tereny parków, pozostaną otwarte. Ruch handlowy i tranzytowy jest dozwolony na tych obszarach. Uwaga: parkowanie na autostradach i drogach jest zabronione. Komunikaty informują wszystkich o konieczności przestrzeganie tych ograniczeń.

Parks Canada namawia Kanadyjczyków, by anulowali wszelkie niepotrzebne podróże i zostali w domu.

MMP
foto: Parks Canada