Karnawał w Nicei

Karnawał w Nicei

Jeden z największych karnawałów na świecie – zlokalizowany na Lazurowym Wybrzeżu – proponuje program niezapomnianych spektakli od 13 lutego do 1 marca 2015. Przemarsze karnawałowe, sławne ze względu na gigantyczne dekoracje na Placu Masséna, składają się z 18 rydwanów, które opowiadają historię „Króla Muzyki”.

Te gigantyczne kolorowe parady odbywające się od rana do nocy, są prowadzone przez ponad 1000 muzyków i tancerzy przyjeżdżających z czterech stron świata. Podczas ponad 15 dni, miasto żyje rytmem tego cudownego wydarzenia… pozwólcie ponieść się magii i zapomnijcie o surowości zimy pod słońcem Lazurowego Wybrzeża! Promenades Anglais, bitwy na kwiaty są nieodłącznym elementem Karnawału. Na pięknie udekorowanych rydwanach najpiękniejszymi kompozycjami kwiatowymi, postaci ubrane w ekstrawaganckie kostiumy rzucają w publiczność mimozy, gerbery i lilie…

Korso składa się z 18 rydwanów pomyślanych według motywów i pewnej liczby elementów animacji z których 30 jest wykonanych z papieru; staje się przemarszem jasnych kolorów , w których miesza się sztuka ulicy i grupy muzyczne, które przyjechały z całego świata. Rydwany 2015 będą szczególnie masywne, bogate i zmechanizowane; od 8 do 16 m wysokości i przewyższające platformy zarówno szerokością jak i długością. Tego roku, jednakowość wizualna będzie nadana przez rysowników współpracujących z głównymi międzynarodowymi gazetami, świadkami, artystami znającymi świetnie kulturę lokalną, agencjami kreatywnymi i niektórymi carnavaliers.

Każdy karnawał jest oryginalną krótkotrwałą produkcją. Miejscem symbolicznym karnawału jest plac Masséna gromadzący korsi karnawałowe, początek pętli wokół ogrodu Alberta 1. Na miejscu, animacje wizualne będą nadawane na dużych ekranach… Wieczorem, wszystkie rydwany rozświetlają serce Nicei.

foto: nicecarnaval.com