Karnawał w Rio przełożony

Karnawał w Rio de Janeiro

Karnawał w Rio de Janeiro, który miał odbyć się w lutym 2021 roku, został przełożony. Organizatorzy nie określili przy tym nowego terminu przeprowadzenia jednej z najbardziej popularnych i dochodowych imprez rozrywkowo-turystycznych na świecie – informuje BBC.

– Szukamy alternatywnego rozwiązania, czegoś, co byłoby korzystne dla miasta, a zarazem bezpieczne, lecz nie mamy wystarczającej pewności, by wyznaczać datę – oświadczył Jorge Castanheira, prezes Ligi Samby (Liesa).

Jak zaznacza BBC, deklaracja dotycząca przeniesienia karnawału na nieokreślony termin dotyczy części oficjalnej imprezy, za którą odpowiada Liesa. Nie odnosi się ona jednak do niezliczonych lokalnych imprez ulicznych, co do których wciąż nie wiadomo, czy będą mogły się odbyć – informuje BBC.

Karnawał taneczny w Rio de Janeiro zapewnia Brazylii znaczący dochód – ocenia się, że przychody z branży turystycznej stanowią 8 proc. PKB. W okresie, gdy brazylijska gospodarka zmaga się ze skutkami ekonomicznymi pandemii, rezygnacja z organizacji karnawału może mieć istotne skutki dla sytuacji gospodarczej – podkreślają media.

BBC przypomina w tym kontekście, że władze Sao Paulo, gdzie również odbywa się karnawał, podjęły wraz z przedstawicielami szkół tanecznych decyzję o przesunięciu karnawału na październik 2021 roku.

źródło: PAP
foto: Celso Pupo / Shutterstock


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020
Zima w Dolinie Słońca!