Katar kupuje 30 luksusowych hoteli

Katar kupuje 30 luksusowych hoteli

Dyrektor Generalny Laktra, Abdullah Hamad Elmula, ujawnił, że Katar zamierza zainwestować we Francji. Według raportu opublikowanego przez gazetę Gulf Times powołującą się na rozmowę z Elmula planowany jest zakup 30 luksusowych hoteli na całym świecie.

– Mamy plan strategiczny, który rząd Kataru musi zrealizować do 2030 r. Jesteśmy zainteresowani Francją, którą uważamy za centrum naszej uwagi. Chcemy, aby szybko zrealizować ten plan. Nawet jeśli gospodarka cierpi z powodu jakiejś przeszkody, sektor turystyki powinien utrzymać swój rozwój – powiedział Elmula.

Powiedział też, iż wartości katarskich inwestycji we Francji, sięgnęły miliard dolarów. Katar Laktra przyczyni się do rozwoju gospodarczego kraju i zatrudni 3500 francuskich pracowników. Posiadanie przez Katar luksusowych hoteli nie jest niezgodna z zachowaniem tożsamości. Inwestowanie we Francji jest znacznie łatwiejsze niż w niektórych krajach, takich jak Szwajcaria, Włochy, a nawet Hiszpania. Francja mimo czasem skomplikowanych procedur legislacyjnych stara się pomóc inwestorom zagranicznym.

Dyrektor Generalny Laktra Abdullah Hamad Elmula podkreślił, że inwestycje Kataru we Francji podążają w dobrym kierunku.

Tarek Abo Saeid


ITB Berlin 2020