Koleje Małopolskie szukają nazwy dla pociągu

Pociąg

Malarz, pisarz, sportowiec, a może inna osoba związana z Podhalem i górami? Poszukiwany jest patron dla nowego pociągu, który będzie kursował jedną z najbardziej malowniczych tras w Polsce – z Krakowa do Zakopanego.

W konkursie na imię dla nowego, przyspieszonego pociągu Kolei Małopolskich udział może wziąć każdy, komu nieobcy jest Internet.

Pomysły można zgłaszać na fanpage’u Małopolski na Facebooku. „Ten konkurs to zabawa dla internautów. Nagroda będzie niespodzianką” – powiedział PAP Life Filip Szatanik, rzecznik prasowy małopolskiego urzędu marszałkowskiego, który organizuje konkurs.

Jak ocenił, w tej chwili pojawiające się propozycje nazwy dla pociągu są mało oryginalne – np. Halny, Podhalańczyk. „Szukamy określeń, których jeszcze nie było; nazw bardziej aktualnych” – wyjaśnił. Wskazane jest, aby propozycje były związane z osobami, zjawiskami albo rzeczami, kojarzącymi się z górami i Podhalem.

Internauci chętnie dzielą się na Facebooku swoimi pomysłami, możliwe, że najciekawsze imię zostanie wyłonione jeszcze w tym tygodniu.

Nowy pociąg wyjedzie na tory 30 czerwca i będzie kursował w weekendy. Z Krakowa do Zakopanego przemierzał będzie atrakcyjną0 trasę – malowniczymi górami i dolinami.

W chwili obecnej województwo małopolskie dysponuje 40 nowoczesnymi pociągami. W drugiej połowie przyszłego roku tabor kolejowy Małopolski uzupełnią cztery nowe pociągi, wyposażone nie tylko w klimatyzację i bezpłatny Internet, ale także udogodnienia wybrane przez pasażerów w specjalnej sondzie.

źródło: PAP / Beata Kołodziej
foto: Koleje Małopolskie


Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie