Kolejka na Kasprowy Wierch zamknięta

Kolej linowa na Kasprowy Wierch

Zła wiadomość dla wszystkich, którzy planowali odwiedzić Kasprowy Wierch podczas zbliżającego się przedłużonego weekendu. Kolejka na ten tatrzański szczyt będzie nieczynna z powodu przeglądu technicznego.

Od 5 do 14 listopada najbardziej popularna kolejka linowa w Polsce – na Kasprowy Wierch – będzie nieczynna. Powodem jest coroczny, jesienny przegląd techniczny.

Informację przekazały Polskie Koleje Linowe za pośrednictwem swojej strony internetowej.

– Polskie Koleje Linowe S.A. uprzejmie zawiadamia, że celem wykonania planowych remontów zapobiegawczo-konserwacyjnych oraz przeglądów urządzeń i obiektów kolei linowej Kasprowy Wierch wprowadzona zostanie przerwa w ruchu pasażerskim w terminie 5-14 listopada 2018 r. – czytamy w komunikacie.

Polskie Koleje Linowe co roku, na przełomie października i listopada, przeprowadzają jesienne przeglądy techniczne i ewentualne remonty wszystkich kolejek. Ich celem jest jak najlepsze przygotowanie sprzętu do sezonu zimowego i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy z niego korzystają.

Polskie Koleje Linowe są operatorem kolei linowych w najpopularniejszych miejscowościach w polskich górach. Warto na bieżąco śledzić na ich stronie internetowej komunikaty o planowanych przeglądach i wyłączeniu z użytku konkretnych linii kolejowych.

źródło: gazeta.pl
foto: pkl.pl

Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie