Kołobrzeskie molo zamknięte dla turystów

Turyści odwiedzający w tym roku Kołobrzeg będą z pewnością zaskoczeni, że nie będą mogli skorzystać z jednej z największych atrakcji kurortu, czyli spaceru po miejscowym molo.

Właśnie władze miasta Kołobrzeg ogłosiły przetarg na remont mola.

Kołobrzeski samorząd przeznaczył ok. 4 miliony złotych na remont mola, z czego 75 procent pochodzić będzie z funduszy Unii Europejskiej. Remont obejmie całe molo. Rozpocznie się on wiosną i potrwa do końca listopada. Pierwsi turyści będę mogli przespacerować się po odnowionym molo dopiero na początku grudnia.

Będzie to pierwszy generalny remont kołobrzeskiego mola od czasu jego budowy w 1971 r. i obejmie cały obiekt. Do tej pory przeprowadzano jedynie powierzchowne, doraźne remonty mola.

Zakres prac remontowych przewiduje przeprowadzenie robót hydrotechnicznych, remont powierzchni betonowych i wymianę ścianek Larsena. Ponadto wykonane zostanie nowe odeskowanie z materiałów syntetycznych, przypominających drewno naturalne, natomiast znacznie przewyższające trwałością zwykłe drewno. Wymienione zostaną też lampy, barierki i pokłady spacerowe.

JEN