• Home »
  • Wydarzenia »
  • Konferencja „Bursztyn złoto Bałtyku – kultura – turystyka – rekreacja”

Konferencja „Bursztyn złoto Bałtyku – kultura – turystyka – rekreacja”

W dniach 21-22 marca br. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym AmberExpo w Gdańsku odbyła się konferencja „Bursztyn złoto Bałtyku – kultura – turystyka – rekreacja”.

Nie bez powodu Gdańsk jest często określany mianem „Światowej Stolicy Bursztynu” – tzw. złoto Bałtyku jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wyróżników Gdańska i regionu pomorskiego. Stąd bursztyn był tematem przewodnim tegorocznej konferencji organizowanej przez Academia Europa Nostra. Prezesem Zarządu Academia Europa Nostra jest dr Tomasz Studzieniecki, od 2008 roku członek Pomorskiego Klubu Ambasadorów Kongresów Polskich.

Podczas konferencji zaproszeni goście dyskutowali nad szeregiem tematów, których wspólnym mianownikiem jest bursztyn, w tym:
1. Bursztyn jako atrakcja turystyczna.
2. Organizacja edukacji związanej z dziedzictwem bursztynu.
3. Bursztyn a rozwój wybranych form turystyki.
4. Muzea i wystawy oraz targi związane z bursztynem.
5. Materialne i niematerialne produkty inspirowane bursztynem.
6. Rozwój i promocja szlaków bursztynowych.
7. Współpraca sieciowa i rozwój klastrów bursztynowych.

Podczas konferencji Anna Górska, Prezes Gdańsk Convention Bureau/Gdańskiej Organizacji Turystycznej podzieliła się doświadczeniem GCB/GOT w zakresie wykorzystania bursztynu do promocji turystycznej Gdańska i Regionu (w odniesieniu zarówno do turystów indywidualnych, jak i biznesowych).

Konferencja była jednym z wydarzeń towarzyszących 21 Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich organizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie.

W tegorocznej edycji targów udział wzięło ponad 450 firm z Polski, Belgii, Czech, Litwy, Niemiec, Ukrainy, a także kupcy z ponad 50 krajów z całego świata.

Organizatorami konferencji, która odbyła się w ramach cyklicznego spotkania Forum Europa Nostra są Academia Europa Nostra, Akademia Morska, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie. Jednym z Patronów wydarzenia był Gdańsk Convention Bureau/Gdańska Organizacja Turystyczna.

JEN