Korean Air wznawia coraz więcej lotów międzynarodowych

Korean Air

Korean Air ponownie uruchomi kilka lotów międzynarodowych. Od 1 czerwca na rozkłady lotów wracają kluczowe trasy. Samoloty polecą  do Ameryki Północnej i Europy.

Operacje zostaną wznowione w Waszyngtonie, Seattle, Vancouver i Toronto. Do Paryża i Londynu samoloty Korean Air będą latać z większą częstotliwością. Wystartują również loty do Amsterdamu i Frankfurtu.

Od czerwca linie lotnicze będą obsługiwać około jednej czwartej z ponad 100 międzynarodowych tras. Samoloty będą częściej latać do takich miast jak San Francisco, Atlanta i Chicago. Zwiększy się także sieć połączeń w Azji Południowo-Wschodniej. Wracają rejsy  do portów Ho Chi Minh City, Yangon, Singapore, Kuala Lumpur. W rejsy powrotne wyruszą samoloty do Seulu.

Służby medyczne Korei Południowej odnotowały do tej pory ponad 10 000 potwierdzonych przypadków Covid-19. Zdecydowana większość zakażonych wyzdrowiała.  256 osób zmarło.

Kraj został doceniony za dotychczasowe działania  przeciw Covid-19. Istnieją jednak obawy przed nową falą infekcji, bowiem w Seulu do szpitali trafiły nowe grupy chorych.

foto: Pixabay