Kraków: Instalacja Światła i Dźwięku „25 Her(t)z”

Kraków: Instalacja Światła i Dźwięku "25 Her(t)z"

We współpracy z francuskim artystą światła Philippem Morvanem i lipskim muzykiem Mikem Dietrichem, pod patronatem miasta Lipska zostanie zainscenizowane jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki łączące w sobie światło i muzykę – instalacja światła i dźwięku „25 Her(t)z”. Wysoka na 5 metrów „rzeźba” składa się z 128 kostek opatrzonych literami, które przypominają nazwiska znamienitych lipskich kompozytorów – Bacha, Mendelssohna, Schumanna, Wagnera i innych.

Od czwartkowego do niedzielnego wieczoru, na Placu Szczepańskim instalacja ożyje feerią barw i świateł, której towarzyszyć będzie fascynujący kolaż dźwięków. Za jej pośrednictwem odkryjemy i doświadczymy muzycznego bogactwa Lipska. Emocje gwarantowane!

W ciągu dnia kolorowe kostki rozłożone wokół instalacji zachęcą, aby na nich wygodnie usiąść i dowiedzieć się czegoś więcej o muzyce Lipska. Do wspólnego muzykowania na (przyniesionych z domu) instrumentach zaproszone są również dzieci i młodzież. Dodatkową atrakcją będzie konkurs z nagrodami, w którym można wygrać wycieczkę do miasta muzyki Lipska.

Wydarzenie pod patronatem miasta Lipska, miasta partnerskiego Krakowa od 1973 roku.