Kraków najlepszy na city break wg Brytyjczyków

Kraków

Trzeci rok z rzędu Kraków znalazł się na szczycie notowania magazynu „Which?”. Spośród 43 europejskich miast, to właśnie Kraków okazał się najbardziej atrakcyjnym celem krótkich podróży, wyprzedzając w zestawieniu Sewillę, Walencję, Berlin czy Amsterdam.

Co roku magazyn „Which?” prosi Brytyjczyków o wskazanie najlepszego europejskiego miasta, które ich zdaniem jest idealnym miejscem na krótki wypoczynek. Ocenie poddawane są nie tylko walory turystyczne, ale również baza hotelowa i gastronomiczna.

Kraków zajmuje pierwsze miejsce na liście z wynikiem 93 proc. Jest jedynym miastem w rankingu, które otrzymało najwyższą pięciogwiazdkową notę w kategorii „stosunek jakości do ceny”.

Kraków otrzymał również imponującą pięciogwiazdkową ocenę za jedzenie, co plasuje go w czołówce kulinarnych miejsc, takich jak Werona, Lizbona i Madryt.

Odwiedzający Kraków byli również pod wrażeniem bogatej historii miasta, a jego ocena za doświadczenia kulturalne wynosi również pięć gwiazdek.

Na drugim miejscu znalazła się Sewilla, tuż za nią uplasowały się: Walencja, Berlin, Amsterdam, Budapeszt. Zestawienie zamykają Bruksela, Mediolan i Alicante.

– Z pałacem na każdym kroku, talerzem pierogów i kuflem piwa, które kosztują mniej niż 10 funtów, nic dziwnego, że Kraków wciąż króluje w naszej ankiecie – podsumował wyniki zestawienia Rory Boland, redaktor działu podróży w „Which?”.

– Turystom, którzy wciąż tkwią w Amsterdamie, Paryżu i innych klasycznych europejskich kierunkach, następnym razem polecam wybrać Polskę, aby znaleźć jedzenie, hotele i atrakcje turystyczne, które są równie dobre, ale o połowę tańsze – zarekomendował.

źródło: PAP
foto: Pixabay