Królowa Elżbieta II pociesza Brytyjczyków: Spotkamy się znowu!

Królowa Elżbieta II

W Wielkiej Brytanii źle się dzieje. 47 806 przypadków koronawirusa, w tym 5 903 nowych przypadków, 4934  zgonów, w tym 621 w poniedziałek 6 kwietnia.

Liczba ta może być bardzo niska, ponieważ tylko 195 524 osób przetestowano pod kątem COVID-19, co przekłada się jedynie na 2880 na milion. Gospodarka ma poważne kłopoty, przemysł turystyczny już nie istnieje.

Królowa Elżbieta II pocieszała słuchaczy wspomnieniem z dzieciństwa: „Przypomina mi się moja pierwsza audycja, którą odbyłam w 1940 roku, z pomocą mojej siostry. Jako dzieci mówiłyśmy stąd w Windsorzedo dzieci, które zostały ewakuowane z domów i odesłane dla własnego bezpieczeństwa. Dzisiaj, po raz kolejny, wiele osób poczuje bolesne poczucie oddzielenia od swoich bliskich. Teraz, tak jak wtedy, wiemy głęboko, że jest to słuszne. Choć już wcześniej stawialiśmy czoła wyzwaniom, to jest inne. Tym razem łączymy się ze wszystkimi narodami na całym świecie w ramach wspólnego przedsięwzięcia. Wykorzystując wielki postęp nauki i nasze instynktowne współczucie, odniesiemy sukces. Sukces ten będzie należeć do każdego z nas. Powinniśmy pocieszyć się, że chociaż możemy jeszcze więcej znieść, powrócą lepsze dni. Będziemy znowu z naszymi przyjaciółmi. Znowu będziemy z naszymi rodzinami. Spotkamy się znowu.”

foto: Buckingham Palace via AP