La Foulée Blanche w alpejskim Autrans

La Foulée Blanche w alpejskim AutransOd 3 do 7 lutego 2018, La Foulée Blanche wraca w Alpy. Jubileuszowa, 40. edycja zapowiada się emocjonująco wraz z wieloma biegami organizowanymi przez cały weekend.

Bieg la Foulée Blanche został wyjątkowo przeniesiony z połowy stycznia na początek lutego, gdyż mieszkańcom Autrans zależało na uczczeniu 50. rocznicy Zimowych Igrzysk z 1968 roku, które naznaczyły całe pokolenia.

Biegi łyżwowe

W niedzielę 4 lutego, 40. Foulée Blanche będzie w centrum uwagi wraz z wieloma atrakcjami dla wszystkich, zorganizowanymi wokół lubianych przez widzów biegów techniką dowolną, które znacząco przyczyniły się do popularyzacji tego sportu. Choć długi dystans (50 km) jest częścią francuskiego Marathon Ski tour (serii biegów długodystansowych), tej zimy, z powodu zmiany daty, nie wejdzie on do konkursu międzynarodowego FIS Worldloopet Cup.

Historia Foulée Blanche

Poniedziałek, 5 lutego, będzie poświęcony dziedzictwu i historii tego biegu, narciarstwa klasycznego oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Autrans-Méaudre en Vercors. Tego dnia nie będzie biegów, będą za to spotkania, projekcje filmów, wystawy i wiele innych atrakcji.

Foulée des P’tits

Dzieci ze szkół podstawowych Akademii Grenoble są zaproszone do uczestnictwa w Foulée des P’tits Shuss (nazwanym na cześć maskotki olimpiady z 1968 roku).

Młodzieżowe Foulée

W środę 7 lutego to gimnazjaliści i licealiści należący do UNSS (Union nationale du sport scolaire – Szkolny związek sportowy), zakończą 40. edycję biegu, uczestnictwem w niezwykle bogatym w atrakcje dniu. Równolegle z 18. Foulée dla Młodzieży, uczniowie staną na starcie, aby dodać odwagi obiecującym młodym narciarzom z 26 delegacji zaangażowanych w pierwsze międzynarodowe zimowe igrzyska licealistów.