Łódź gospodarzem wiosennego posiedzenia ECTAA

Kolejne półroczne spotkanie Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) odbędzie się w czerwcu 2019 roku w Łodzi.

Z przyjemnością informujemy, że Łódź będzie gospodarzem kolejnego półrocznego spotkania ECTAA, które odbędzie się w czerwcu 2019 r. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Polsce i najlepszy przykład tego, jak skutecznie ożywić przestrzeń miejską. Łódź, zwana polskim Manchesterem, przez lata kojarzyła się z przemysłem tekstylnym. W ostatnich latach wiele zainwestowano w renowację przestrzeni postindustrialnych, aby zmienić miasto w atrakcyjną destynację. Dziś Łódź cechuje się piękną secesyjną architekturą, fascynującymi rzeźbami i pomnikami, bogatą historią, licznymi muzeami i najsłynniejszą polską szkołą filmową. Miasto Łódź pojawiło się także w najnowszym rankingu Lonely Planet’s Best in Travel 2019.

Oficjalne ogłoszenie lokalizacji wiosennego posiedzenia miało miejsce podczas półrocznego spotkania ECTAA w Jerozolimie, odbywającego się w dniach 6-7 grudnia 2018 r. W spotkaniu udział wzięła Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego i Usług Elżbieta Bieńkowska oraz prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.
W półrocznych spotkania ECTAA uczestniczą delegaci CEO i prezesi krajowych stowarzyszeń biur podróży i organizatorów turystyki z całej Europy.

– Wybór Łodzi na gospodarza kolejnego spotkania ECTAA to dla europejskich biur podróży szansa na poznanie nowego punktu na mapie turystycznej oraz przekonania ich o potencjale Łodzi jako miejsca wartego odwiedzenia – podkreśla Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA.

źródło: PIT


IT&CMA