LOT otwiera piątą trasę do Skandynawii

Embraer 175 LOT-u "Mamma Mia!"

W sezonie letnim PLL LOT otwierają nowe połączenie do Billund. To piąta destynacja polskiego przewoźnika w Skandynawii. Rejsy do Billund będą oferowane od 2 lipca br. codziennie, w tym od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. Polski przewoźnik już uruchomił sprzedaż biletów.

Przelot z Warszawy do Billund potrwa 1 godziną i 40 minut. Na nowej trasie będą operowały samoloty Embraer 170 i 175, które zabierają na pokład od 70 do 82 pasażerów, w konfiguracji trzech klas : biznes, premium economy i ekonomicznej.

Billund jest jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Skandynawii. Południowa Jutlandia to jeden z regionów o najwyższym PKB na głowę w Skandynawii. W Zachodniej Danii mieszka kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Billund jest hubem lotniczym dla wielu ośrodków miejskich w Jutlandii, w zachodniej Danii, w tym dla Esbjerg, Herning, Silkeborg, Aarhus, Horsens i Odense. W pobliżu lotniska zlokalizowany jest Legoland Billund, który jest największym tego typu parkiem rozrywki na świecie.

Dopasowany rozkład lotów

Dogodny rozkład rejsów pozwala PLL LOT oferować atrakcyjne połączenia między Billund a różnymi destynacjami Europy Środkowej i Wschodniej, na Bałkanach, Azji, Dalekiego Wschodu i Ameryki Północnej np. do Krakowa, Kijowa, Charkowa, Wilna, Moskwy, Bukaresztu, Astany, Pekinu, Tokio, Seulu, Singaporu, Nowego Jorku, Chicago i Los Angeles.

Z drugiej strony, będzie to dogodne połączenie dla pasażerów podróżujących z portów w Azji, Europy Centralnej i Wschodniej do Billund, z transferem w Warszawie nie przekraczającym 2 godzin.

źródło: PRTL