LOT przedłuża zawieszenie lotów do Chin

Dreamliner LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT wydłużają zawieszenie rejsów między Warszawą a Pekinem do końca lutego. Decyzja ma związek z epidemią koronawirusa. Wcześniej LOT poinformował, że zdecydował tymczasowo zawiesić rejsy do Pekinu od piątku, 1 lutego do 9 lutego br.

– Bezpieczeństwo pasażerów oraz członków załóg Polskich Linii Lotniczych LOT jest naszym najwyższym priorytetem. W związku z komunikatami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o rozprzestrzenianiu się koronawirusa 2019-nCoV, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą i Pekinem do 29 lutego br. – przekazała w komunikacie spółka.

Zgodnie z rozkładem, LOT lata bezpośrednio z Warszawy na dwa pekińskie lotniska: Stołeczne Międzynarodowe Lotnisko Pekin (PEK) i Pekin-Daxing (PKX) siedem razy w tygodniu.

Połączenia z Chinami wcześniej zawiesiły m.in. British Airways, Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, Air India i Seoul Air, a American Airlines zawiesiły loty do i z Szanghaju i Pekinu. Fińskie linie Finnair poinformowały, że odwołują loty do Pekinu i Nankinu do drugiej połowy marca.

źródło: PAP
foto: Shutterstock


ITB Berlin 2020