LOT wystartował do Delhi

Boeing 787 Dreamliner LOT

12 września 2019 r. Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie dalekodystansowe. W środę wieczorem Boeing 787-9 Dreamliner LOT-u wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie w pierwszy rozkładowy rejs do stolicy Indii.

Od tej pory LOT będzie wykonywał połączenia na tej trasie pięć razy w tygodniu. Delhi to już szósty kierunek polskiego przewoźnika w Azji i drugie połączenie dalekiego zasięgu zainaugurowane w tym roku.

W pierwszym rejsie między Warszawą a Delhi Boeing 787-9 Dreamliner LOT-u (SP-LSA) pokonał 5271 km w niespełna 7 godzin. Połączenie będzie obsługiwane Dreamlinerami w wersji 787-8 i 787-9 pięć razy w tygodniu.

– Indie są już szóstym uruchomionym przez LOT połączeniem azjatyckim i jednym z najciekawszych kierunków w naszej siatce w tym roku. Dzięki bezpośrednim rejsom z Warszawy z pewnością wielu Polaków zdecyduje się na podróż do Indii mimo, że wcześniej nie mieli takich planów. Ponadto, bezpośrednie rejsy są od dawna uznawane za kluczowy element rozwijania silnych relacji gospodarczych i biznesowych między krajami. Dzięki dogodnym transferom LOT-u, nowe połączenie gwarantuje pasażerom nie tylko z Polski i Europy najdogodniejszą podróż do stolicy Indii. To również oferta dla pasażerów z Delhi, którzy chcą dotrzeć do wielu miast w Europie a nawet w Stanach Zjednoczonych. Jestem pewien, że nasza nowa oferta spełni oczekiwania osób podróżujących do Delhi zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Na nowym połączeniu Warszawa – Delhi skorzystają również pasażerowie z Europy Zachodniej i CEE, w tym z Brukseli, Londynu, Mediolanu, Hamburga, Dusseldorfu, Billundu, Pragi i Budapesztu, dla których Lotnisko Chopina będzie dogodnym portem tranzytowym, a czas przesiadki rozpocznie się już od 40 minut. Dzięki umowie code-share z Air India, na połączeniach LOT-u do i z Frankfurtu widnieją także kody indyjskiego przewoźnika.

– LOT zapewnia pasażerom z i do Indii połączenie z kluczowymi miastami w Europie Zachodniej i Europie Środkowo-Wschodniej. Potencjał pasażerski jest ogromny – między Indiami, a Europą podróżuje rocznie ponad 9 milionów pasażerów, a między Delhi a Europą – 3 miliony – dodaje Rafał Milczarski.

Pierwsze regularne połączenie do Delhi z Warszawy z międzylądowaniem w Taszkencie zostało uruchomione w 1985 r. Boeingi 767 LOT-u wykonywały operacje na tej trasie we wczesnych latach 90-tych. Dziś – po 30 latach LOT uruchamia do Indii bezpośrednie połączenie, w trakcie którego Dreamlinery LOT-u pokonają dystans 5271 km w niespełna 7 godzin. Rejs w powrotną stronę potrwa 8 godzin.

źródło: LOT