Lotnisko we Frankfurcie szykuje się do wznowienia lotów

Lotnisko we Frankfurcie przygotowuje się do ponownego uruchomienia lotów pasażerskich. Fraport, jego właściciel i operator, podejmuje działania, aby zapobiec zarażeniom  i przestrzegać wymagań nałożonych przez rząd. Szykowany do eksploatacji jest terminal 1.

„Przywiązujemy najwyższą wagę do bezpieczeństwa i zdrowia naszych pasażerów i pracowników” – mówi Alexander Laukenmann, szef działu bezpieczeństwa we Fraport. „Wdrażamy środki, aby zminimalizować ryzyko infekcji i zapewnić pasażerom bezpieczny transport przez lotnisko we Frankfurcie”.

Poczekalnie przed stanowiskami odprawy i punktach kontroli bezpieczeństwa, oraz punkty odbioru bagażu zostały przeorganizowane tak, aby pasażerowie mogli trzymać dystans co najmniej 1,5 m. W strefach odpoczynku można używać tylko co drugiego siedzenia. Plakaty, wyświetlacze cyfrowe i ogłoszenia radiowe w wielu językach dodatkowo zwracają uwagę pasażerów na zasady dystansu społecznego. Pracownicy lotniska również proszą pasażerów o przestrzeganie zasad.

Są gdzie pasażerowie i pracownicy potrzebują bezpośredniej interakcji. Tam osłony z pleksiglasu zapewniają dodatkową ochronę. Gdy pracownicy pierwszej linii nie są w stanie utrzymać wymaganej odległości , na przykład w punktach kontroli bezpieczeństwa, muszą przez cały czas nosić maski.

Dotyczy to również pasażerów, którzy wsiadają do autobusów lub wchodzą do sklepów na lotnisku. Rozważana jest również możliwość zobowiązania wszystkich pasażerów oraz pracowników do noszenia masek.

foto: Shutter Stock