Luxury Travel Show pierwszy raz w Polsce

Luxury Travel Show

Pierwsza edycja, co rocznego eventu – Luxury Travel Show – zawita do Warszawy 10.11.2015. Event ten cieszy się szerokim uznaniem od 3 lat w Pradze oraz w Londynie. Tegoroczna, Warszawska edycja odbędzie się w eleganckich pomieszczeniach Pałacu Prymasowskiego w samym sercu Warszawy.

Czym jest Luxury Travel Show?

Luxury Travel Show to wydarzenie, na które zaproszeni są wyselekcjonowani hotelarze i reprezentanci luksusowych destynacji z całego świata. Ten ekskluzywny event ma na celu zgromadzenie agencji turystycznych, biur podróży, agencje MICE oraz innych przedstawicieli branży turystycznej; dając im możliwość networkingu, nawiązania cennych znajomości, umocnienia tych już istniejących a także dotarcie do grupy docelowej. Wydarzenie to jest o tyle wyjątkowe, ponieważ przybiera formę bankietu a nie „zimnych” targów hotelowych. Odbywa się ono zawsze w ekskluzywnych miejscach takich jak np. Pałac Westminsterski (edycja Londyńska, 12 Kwietnia 2015) oraz wieczorną porą aby nie kolidować z innymi planami gości a zarazem aby dać im możliwość spokojnego i przyjemnego spędzenia czasu. Ma on na celu nie tylko połączenie wystawców z zaproszonymi gośćmi ale także ma być to okazja do świetnej zabawy na którą warto będzie czekać kolejny rok.

Dlaczego Polska?

Polski rynek turystyczny stale się rozwija. Wzrastająca liczba turystów polskiego pochodzenia wybierających jako miejsce podrózy destynacje luksusowe oznacza,że rynek ten powinien być traktowany oddzielnie (np. jak rynek niemiecki) a nie jako jeden z wielu Państw CEE (Central Eastern European). Polska jest doskonałym przykładem krajów Europy Środkowej i Wschodniej, który to przyczynia się do wzrostu turystyki międzynarodowej. Udział Polski w turystyce międzynarodowej jest znaczący, 10 mln zagranicznych wyjazdów turystycznych w roku 2012. Głównym celem podróży Polaków są zagraniczny wypoczynek (43%), następnie odwiedzanie znajomych i rodziny (23%) oraz wyjazdy biznesowe (28%). Duża część polskich turystów wybiera wyjazdy all-inclusive spędzane nad morzem z zakwaterowaniem w 4 i 5 gwiazdkowych hotelach; to gwarantuje wysoki standard wypoczynku, który przynosi prestiż. Oprócz wczasów stricte opartych na plażnowaniu, polscy turyści chętnie spędzają czas na zakupach, odwiedzaniu restauracji oraz zwiedzaniu miejsc historycznych. Polska jest krajem gdzie gospodarka stale się rozwija i zajmuje szóste miejsce w Unii Europejskiej pod względem wzrostu gospodarczego.

Luxury Travel Show – edycja Warszawska 10.11.2015

Wystawcy tegorocznej Warszawskiej edycji to m.in. : Travel Centre Maldives, Gloria Hotels and Resorts, 7 South, Seychelles Tourism Board, Beachcomber Hotels, Constance Hotels and Resorts, Jamaica Tourism Board, JA Resorts and Hotels i inni. Wystawcy będą tym samym skupiali się zarówno na wyjazdach wypoczynkowych jak i na wyjazdach MICE. Event ten jest wydarzeniem zamkniętym, a wstęp gwarantowany jest tylko osobom zaproszonym. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 17:00 drinkiem powitalnym dla wystawców i hosted buyers – przedstawcieli znanych biur podróży spoza Warszawy. Pozostali goście przybędą o godzinie 18:00 kiedy to też nastąpi oficjalne otwarcie imprezy z muzyką jazz bandu „Mood Event”. Wybrani wystawcy będą mieli możliwość prezentacji multimedialnej w osobnej Sali Pałacu Prymasowskiego. Około godziny 21:30 zakończą się ustalone wcześniej spotkania biznesowe pomiędzy wystawcami a gośćmi. Po tym czasie nastąpi rozlosowanie nagród, m.in. : pobyt w jednym z hoteli wystawców – Constance Hotels and Resorts na Mauritiusie oraz pobyt w Hotelu Gasthof Post w Austrii. Całość umilą wyśmienite dania, napoje oraz warsztaty barmańskie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło TTG CEE oraz Voyage.pl; na wydarzeniu będą obecni także inni resprezentanci polskich mediów z branży turystycznej oraz travelbloggerzy.

Więcej informacji znajduje się na naszej anglojęzycznej stronie internetowej: www.luxurytravelshow.pl