Maski są? No to lecimy!

Maseczki dla pasażerów

Większość linii lotniczych wprowadza obowiązkowe maseczki dla pasażerów. Pasażerowie będą zobowiązani do noszenia masek na twarz lub zakrywania nosa i ust we wszystkich liniach lotniczych Lufthansa Group od 4 maja. Dotyczy to linii Eurowings, Swiss, Austrian Airlines i Brussels Airlines.

Wizz Air ogłosił, że pasażerowie podczas ponownie uruchomionych lotów z Luton, również będą musieli nosić maski na twarz.

Lufthansa powiedziała: „Zaleca się, aby pasażerowie nosili je podczas lotu i na lotnisku. Zarówno przed lotem, jak i po nim, ilekroć nie można zagwarantować wymaganej minimalnej odległości”. Lufthansa oczekuje, że pasażerowie przyniosą własne nakrycia twarzy. Mogą to być maski lub szaliki, jeśli wolą.

Wymóg zakrycia twarzy przez pasażerów będzie obowiązywał przynajmniej do 31 sierpnia.

Lufthansa nie będzie już zapewniać wolnego miejsca, aby utrzymać dystans społeczny podczas lotów. Firma stwierdziła, że ​​ze względu na obecny niski wskaźnik obłożenia, miejsca będą przydzielane „tak szeroko, jak to możliwe”.

Amerykański przewoźnik United Airlines powiedział, że cała jego załoga będzie zobowiązana do noszenia masek na twarz do końca maja. Będzie także wydawać maseczki dla pasażerów od początku maja.

Linia lotnicza będzie nadal sprzedawać tylko co drugie miejsce w lotach i na przemian przy oknach i przejściach, tam gdzie są one parami. Procedury wejścia na pokład zostały również zmienione w celu utrzymania dystansu między pasażerami.

foto: Adobe Stock


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020