Ministerstwo Turystyki Omanu prosi turystów, aby „ubierali się skromnie”

Oman

Turyści zostali poproszeni przez Ministerstwo Turystyki Omanu o respektowanie lokalnych tradycji i ubieranie się skromnie.

W różnych ośrodkach turystycznych wydano ponad 50 000 ulotek, aby uświadomić wagę odpowiedniego ubioru. Firmy transportowe zgodziły się również na nadawanie komunikatu na ekranach autobusów.

Jest to część kampanii uświadamiającej rozpoczętej przez Ministerstwo skierowanej do turystów, która rozpoczęła się 21 czerwca i potrwa do 21 września. Amina Al Baloushi z Ministerstwa Turystyki, poinformowała, że ministerstwo drukuje ulotki, aby uświadomić potrzebę poszanowania lokalnych zwyczajów i tradycji.

– Trzeba ubierać się skromnie, ponieważ jest to ważne w islamskich zwyczajach, tradycjach i praktykach. Sposób, w jaki turyści są ubrani, nie powinien sprawiać, że ludzie mieszkający w pobliżu odwidzanych przez nich miejsc czują się nieswojo – powiedziała Al Baloushi

Ministerstwo zwróciło się również do turystów, aby upewnili się, że mają odpowiednie pozwolenie, zanim zrobią zdjęcia ludziom i miejscom publicznym, a także zadbają o miejsca, które odwiedzają i pozostawią je czyste i wolne od śmieci.

(TWN)