Mondrian London zmienia nazwę na Sea Containers London

Sea Containers London

Z dniem 15 stycznia 2019 r. nagradzany, designerski hotel Mondrian London na londyńskim South Bank oficjalnie zmienia nazwę na Sea Containers London.

Składając hołd kultowemu budynkowi, w którym znajduje się hotel, nowa nazwa podkreśli także niezależność hotelu przejętego przez Lore Group i włączonego do portfela niezależnych hoteli grupy.

Lore Group, międzynarodowa firma turystyczna działająca w Europie i Stanach Zjednoczonych, przejmie zarządzanie budynkiem od sbe. Płynne przejście umożliwi Sea Containers London działanie jak do tej pory z zespołem na miejscu.

Hotel Sea Containers London będzie nadal mieścić restaurację z widokiem na rzekę Sea Containers Restaurant, a także nagradzany bar Dandelyan, który pod koniec marca 2019 r. ponownie otworzy swoje podwoje w nowym formacie autorstwa Ryana Chetiyawardany (znanego także jako Mr Lyan). W hotelu Sea Containers London mieści się także bar na dachu zwany 12th Knot (oficjalnie Rumpus Room) z tarasem, z którego można podziwiać wspaniałe widoki na Tamizę. Cenione hotelowe spa agua i kino Curzon będą nadal działać jak do tej pory.

Podczas gdy oryginalny projekt hotelu autorstwa Toma Dixona pozostanie ogólnie nienaruszony po zmianie właściciela, w hotelu dojdzie do szeregu unowocześnień bazujących na dotychczasowym wykończeniu. Ponadto pracownicy otrzymają nowe umundurowanie będące nawiązaniem do złotej epoki podróży transatlantyckich w połączeniu ze współczesnym stylem ulicznym South Bank.

Poza nowym statusem hotel Sea Containers London będzie się także posługiwać nową tożsamością graficzną i brandingiem oznaczającym kolejny rozdział w historii przybytku. Marka Sea Containers London nabrała przewrotnego poczucia humoru, co widać między innymi przez materiały wykorzystujące klasyczne obrazy z ilustracjami w stylu pop-art, które oddają morskie tradycje budynku i transatlantyckie wzornictwo wnętrz.

– Bardzo nas ekscytuje nowa epoka i kolejny krok w historii hotelu. Nasz wspaniały zespół będzie nadal oferował gościom niedoścignione doświadczenia w Sea Containers London. Planujemy wiele inicjatyw i z przyjemnością powitamy wszystkich gości w roku 2019 i w kolejnych latach – skomentował Billy Skelli-Cohen, główny dyrektor wykonawczy Lore Group.

(PAP)


ITB Berlin 2020