Morskie Oko wśród najpiękniejszych jezior świata

Panorama Morskiego Oka

Amerykańscy dziennikarze nazwali je „ukrytym skarbem”. Doceniają jego położenie między górskimi schroniskami i zachęcają tym samym do wspinaczek. Morskie Oko uznali za jedno z najpiękniejszych jezior świata.

Dziennikarze „The Wall Street Journal” w ramach swojego cyklu turystycznego, w którym zachęcają do odwiedzenia różnych miejsc po pracy (a nie w ramach podróży służbowych), wybrali pięć najpiękniejszych jezior, które warto mieć na uwadze, np. planując wakacje. Choć zestawienie to nie klasyczny ranking, warto zauważyć, że jako pierwsze czytelnikom zostało zaprezentowane Morskie Oko. Położone w Tatrach – jak pisze „WSJ” – między Polską a Słowacją jezioro zwróciło uwagę recenzentów m.in. pięknym zielono-niebieskim otoczeniem. Latem można tu zobaczyć stada kozic i podziwiać unikatową roślinność – zachwalają.

Morskie Oko znalazło się w zacnym gronie, obok: amerykańskiego jeziora Powell (sztuczne jezioro na rzece Kolorado), kenijskiego jeziora Nakaru (które możecie kojarzyć ze zdjęć brodzących w wodzie flamingów), jeziora w Lucernie (które ma taki kolor, jakby znajdowało się na Karaibach, a nie w Szwajcarii) oraz sieci jezior w południowo-wschodniej Finlandii – Saimaa.

Źródło: GW
foto: Tamerlan/Wikimedia

 


ITB Berlin 2020