Mural Music Power Explosion w centrum Wrocławia

Mural Music Power Explosion w centrum Wrocławia

Ogromny kolorowy mural powstał przy wybrzeżu Juliusza Słowackiego we Wrocławiu. Doskonale widać go z mostu Grunwaldzkiego, a prezentuje oficjalną zapowiedź największej imprezy tego lata w Polsce – Music Power Explosion. Wydarzenie odbędzie się 13 lipca na Stadionie Wrocław i przyciągnie tysiące fanów muzyki klubowej.

Prace realizacyjne jednego z największych murali we Wrocławiu trwały 7 dni, począwszy od 9 maja. Malowidło przedstawia oficjalną grafikę promującą Music Power Explosion, największej imprezy tego roku w Polsce. W ramach wydarzenia na stadionie we Wrocławiu wystąpią światowe gwiazdy muzyki klubowej: Tiesto, Steve Aoki, Afrojack, Zedd i Don Diablo. Polski skład reprezentować będą Blinders oraz Kuba&Neitan. Wydarzenie przyciągnie tysiące fanów muzyki elektronicznej i zamieni Wrocław na jeden dzień w miasto klubowego szaleństwa.

„To będzie największa impreza tego typu w Polsce. Do Wrocławia przyjadą najwybitniejsze nazwiska muzyki elektronicznej. Zakontraktowanie takich artystów na jeden dzień i jedną scenę to wyzwanie na miarę największych festiwali świata. Udało się – w tym roku Polska” – informuje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem wydarzenia.

Na niezwykle barwnym muralu można zobaczyć wizerunki artystów. Malowidło zostało właśnie ukończone i mieści się w centrum miasta, a widoczne jest z jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc: z mostu Grunwaldzkiego. Wykonano je farbami akrylowymi przy użyciu papierowych szablonów i pędzli. Łącznie zużyto 160 litrów farby. Projektu podjęli się Aleksandra Kowalczyk, Piotr Kiernicki, Małgorzata Kuźnik, Weronika Kasprzyk i Dawid Błaszczyk.

Murale stają się coraz popularniejszą formą reklamy i alternatywą dla tradycyjnych billboardów.

„Od samego początku działalności Good Looking Studio zależało nam na estetyce reklamy, chcieliśmy postawić trwały most między sztuką malarską, a właśnie reklamą. Murale rzeczywiście są coraz popularniejszą formą reklamy – bardzo się z tego cieszymy i chcielibyśmy, aby ta tendencja rosła jeszcze szybciej niż do tej pory. Ważne, aby klienci szukali tak jak my – niestandardowych rozwiązań w reklamie zewnętrznej” – podkreśla Iza Jabłońska z Good Looking Studio, firmy odpowiedzialnej za realizację muralu.

Music Power Explosion odbędzie się 13 lipca na Stadionie Wrocław. Bilety można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl. Na jednej scenie zaprezentują swoje sety: Tiesto, Afrojack, Zedd, Don Diablo, Steve Aoki, Blinders oraz Kuba&Neitan. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław.

źródło: Prestige MJM / PAP


Tour Salon 2019