„Detektyw” na tropie: tylko prawdziwe historie

Detektyw

Magazyn „Detektyw” z nowym wydawcą. Dotychczasowi redaktorzy założyli spółkę i podjęli się ratowania tytułu.

Polska Agencja Prasowa zaprzestała wydawania magazynów kryminalnych DETEKTYW. Nowym wydawcą została Polska Grupa Wydawnicza Monika Frączak Krzysztof Kilijanek, Spółka Cywilna.  Założyli ją redaktorzy tych pism.

– Podjęta przez dotychczasowego wydawcę decyzja była dla nas olbrzymim zaskoczeniem – mówi Krzysztof Kilijanek. – Nie wyobrażaliśmy sobie, by istniejący od 1987 roku tytuł miał przejść do historii. W ciągu kilku dni podjęliśmy decyzję, że trzeba coś robić, by go ratować.

– Wielokrotnie w przeszłości deklarowaliśmy chęć zakupu licencji na wydawanie tytułów z portfolio „Detektywa” – dodaje Monika Frączak. – Mieliśmy zaledwie kilka tygodni na założenie spółki i uporanie się z wieloma sprawami związanym z przejęciem wydawania miesięcznika i kwartalnika.

Spółka utrzyma dotychczasową linię redakcyjną, zachowa unikatową szatę graficzną oraz częstotliwość wydań.

– To będzie ten sam „Detektyw” co dotychczas: ci sami autorzy i graficy. Nie przewidujemy żadnych rewolucyjnych zmian. Mamy plany rozwoju pisma, także w digitalu, ale za wcześnie jeszcze na szczegóły. Najważniejsze było dla nas uratowanie pisma.  Dlatego bardzo cieszymy się, że we wtorek, 27 października, najnowszy – listopadowy numer „Detektywa” – trafił do kiosków w całym kraju – mówi Krzysztof Kilijanek.

– Chcieliśmy przy okazji podziękować wszystkim , którzy pomogli nam w tej transformacji. Do tej pory byliśmy redaktorami teraz jesteśmy także wydawcami. Chcemy tworzyć jeszcze lepszy magazyn –  deklaruje Monika Frączak. –

„Detektyw” to lektura w sam raz na podróż. W numerze jak zawsze tylko prawdziwe historie. Autorzy docierają za kulisy  zbrodni, odsłaniają akta kryminalne. Nie brakuje też „lżejszego” kalibru : rozrywki z Temidą , krzyżówek z paragrafem i zagadki kryminalnej.


Zima w Dolinie Słońca!