Największe targi bożonarodzeniowe w Europie nie odbędą się w tym roku

W tym roku święta będą różniły się od tych w poprzednich latach. Światowa pandemia zmusiła organizatorów słynnych targów świątecznych do ich odwołania. Natomiast te, które się odbędą, będą wyglądały zupełnie inaczej.

W Austrii sytuacja jest zróżnicowana. Niektórzy zadecydowali o wprowadzeniu dodatkowych środków ostrożności, aby umożliwić kontynuowanie tradycji. Wśród jarmarków, które się odbędą, jest Wiedeński Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Ratuszowym oraz główny jarmark bożonarodzeniowy w Salzburgu. Natomiast jarmark adwentowy w Hellbrunn, w St. Leonhard i Salzburski Adwent w Twierdzy Hohenwerfen zostały odwołane.

W Wielkiej Brytanii w tym roku nie doświadczymy świątecznej atmosfery na jarmarku bożonarodzeniowym w Bristolu. Organizatorzy odwołali również wydarzenie Bournemouth Christmas Tree Wonderland i Hyde Park Winter Wonderland w Londynie.

Ponadto nie odbędzie się jedna z najbardziej znanych imprez świątecznych we Włoszech – jarmark bożonarodzeniowy w Trydencie, „mieście Bożego Narodzenia”. Natomiast wciąż zapowiadane są  jarmarki bożonarodzeniowe w Mediolanie, Wenecji i Florencji.

Smutną wiadomością jest odwołanie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Norymberdze. Jest to pierwszy raz od 73 lat, gdy organizatorzy odwołali wydarzenie. Jarmark ten ma korzenie w  XVI wieku, i jest jednym z najstarszych w Niemczech.

 

źródło: travelandleisure

foto: unsplash