Nawiedzony zamek na sprzedaż

Zamek Birkwood

Położony w szkockim Lesmahagow Zamek Birkwood, jest nazywany jednym z „najbardziej nawiedzonych w Wielkiej Brytanii”. Podobno straszy w nim duch mężczyzny z poderżniętym gardłem oraz zjawa paląca cygaro. Właśnie wystawiono go na sprzedaż.

Zamek Birkwood został wybudowany pod koniec XVIII wieku w stylu neogotyckim. Od 1923 do 2005 roku mieścił się w nim szpital psychiatryczny. W zabytkowym, budynku miał zostać otwarty luksusowy hotel. Właściciel chciał wydać na całą inwestycję około 80 milionów funtów. Były również plany, aby w sąsiedztwie zamku postawić domki letniskowe dla gości. Otwarcie planowano na 2019 rok, ale firma, do której należy Birkwood, zmieniła zarząd i podjęto decyzję o sprzedaży zamku.

Poprzedni właściciele zamku twierdzili, że miejsce jest nawiedzone. W budynku podobno widziano ducha mężczyzny z poderżniętym gardłem oraz tajemniczego „upiora palącego cygaro”. Co ciekawe, ekipa programu Haunted Planet TV określiła Birkwood jako „jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc, które filmowali”.

źródło: BBC / onet
foto: wikipedia.org © Creative Commons