Nie polecimy do Egiptu

Samolot

Rząd do 11 sierpnia przedłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią koronawirusa. W stosunku do rozporządzenia sprzed dwóch tygodni, zakazem objęto dwa nowe kraje, zniesiono go w stosunku do dziesięciu.

We wtorek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów ws. zakazów w ruchu lotniczym. Weszło ono w życie dzisiaj i obowiązuje do 11 sierpnia.

Nowe rozporządzenie – tak, jak wygasający akt prawny – zezwala na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią, państwami Unii Europejskiej z wyjątkiem Szwecji, Portugalii oraz dodanego do tej listy Luksemburga.

Z listy krajów, do których można było dotychczas latać, zniknęła Czarnogóra. Lista ta zawiera więc: Gruzję, Japonię, Kanadę, Albanię, Koreę Płd. i Ukrainę. Zakazy lotów zniesiono w stosunku do: Algierii, Maroka, Tajlandii, Nowej Zelandii, Białorusi, Rwandy, Tunezji, Turcji, Urugwaju i Australii. Na liście ostatecznie nie znalazł się zapowiadany wcześniej Egipt.

foto: Pixabay


Zima w Dolinie Słońca!