Nietypowe lodowisko w Budapeszcie

Lodowisko na dachu hotelu President w Budapeszcie

Stolica Węgier, czyli Budapeszt przyciąga turystów przez cały rok. Jednak tylko w okresie zimowym można odwiedzić tutaj wspaniały jarmark świąteczny czy skorzystać z lodowiska – to, które otwarto na dachu hotelu President, natychmiast stało się ogromną atrakcją.

Hotel President położony jest na terenie V dzielnicy Budapesztu, czyli w ścisłym centrum miasta. Z dachu budynku rozciąga się wspaniały widok – można dostrzec m.in. piękny secesyjny budynek, w którym mieści się Bank Pocztowy, kopułę Parlamentu, wzgórza Budy, Pałac Królewski i Bazylikę św. Stefana.

Zbudowane na dachu lodowisko ma 110 m2. Goście hotelu mogą korzystać z niego za darmo, inni muszą zapłacić 990 forintów (około 14 złotych). Wypożyczenie łyżew kosztuje 490 forintów (około 6,5 złotych). Na miejscu można skorzystać z oferty gastronomicznej – do wyboru jest grzane wino, pieczone kasztany, gorąca czekolada oraz beigli (tradycyjny węgierski makowiec przygotowywany na Boże Narodzenie).

Lodowisko jest czynne codziennie i będzie otwarte do 28 lutego 2018 roku – od poniedziałku do piątku między 16 a 20; w soboty i niedziele od 14 do 20.

źródło: Lonely Planet / onet
foto: Hotel President


Tour Salon 2019