Nowe ceny w Tatrzańskim Parku Narodowym

Tatry

Od 1 marca 2021 r. w Tatrzańskim Parku Narodowym obowiązuje nowy cennik na tegoroczny sezon. Koszty biletów poszły w górę.

Mimo że nie wydano jeszcze oficjalnego ogłoszenia w sprawie nowego cennika, na stronie internetowej Tatrzańskiego Parku Narodowego, widzimy wyraźne zmiany kosztów wejściówek.

Normalny bilet wstępu na szlaki turystyczne będzie kosztował nas 7 zł, czyli 1 zł więcej niż w ubiegłym sezonie. Natomiast za bilet ulgowy zapłacimy 3,50, a nie jak do tej pory 3 zł.

Podrożały także ceny biletów 7-dniowych. Obecnie jest to koszt 35 zł, czyli o 5 zł drożej niż przed zmianą cennika. Natomiast za 7-dniowy bilet ulgowy trzeba aktualnie zapłacić 17,50, zamiast 15 zł.

Normalne bilety grupowe do 10 osób od 1 marca kosztują 63 zł, wcześniej cena wynosiła 54 zł. Natomiast grupowa wejściówka ulgowa, również do 10 osób, wyniesie nas 31,50 zł (wcześniej 27 zł).

Nie zmieniły się ceny postoju samochodów osobowych na parkingu przy Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie, a także przy szlaku do Morskiego Oka. Za jeden dzień postoju zapłacimy 30 zł.

Warto przypomnieć, że 15% dochodów z biletów wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego jest przekazywane do Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ponadto pieniądze przeznaczane są także na utrzymanie infrastruktury, remonty szlaków, monitoring, ochronę przyrody czy działania związane z edukacją.

źródło: TPN / onet
foto: Pixabay