Nowe połączenie LOT-u do Tel Awiwu

Tel Awiw

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie z Krakowa do Tel Awiwu w Izraelu – podał we wtorek Kraków Airport. Wszystkie rejsy docelowo będą wykonywane Boeingami 737 MAX 8, dwa razy w tygodniu.

Rozkład będzie się różnił w poszczególnych tygodniach. Do Izraela samoloty będą startować w każdy wtorek oraz w środę lub czwartek. Loty powrotne z Tel Awiwu do stolicy Małopolski zaplanowano na poniedziałki oraz wtorki lub środy.

Połączenie wykonywane będzie najnowocześniejszym samolotem wąskokadłubowym typu Boeing 737 MAX 8, który może zabrać na pokład 186 pasażerów.

Nowy kierunek LOT-u jest piątym, jaki przewoźnik wykonuje z krakowskiego portu, obok: Gdańska, Warszawy, Chicago i Budapesztu. Jak przypomnieli przedstawiciele Kraków Aiport, w tym roku roku narodowy przewoźnik zainauguruje jeszcze trzy połączenia ze stolicy Małopolski – do Bukaresztu, Dubrownika oraz Olsztyna. Z dwóch do trzech tygodniowo będzie też zwiększona częstotliwość połączeń z Chicago.

Bezpośrednie loty do Izraela z Polski oferuje kilku przewoźników, w tym Polskie Linie Lotnicze LOT, EL Al Israel Airlines czy Israir. Wielbiciele dużych promocji powinni zwrócić uwagę na ofertę tanich linii lotniczych Wizz Air oraz Ryanair. Wizz Air lata z Warszawy i Katowic, natomiast Ryanair – z Warszawy, Poznania, Krakowa i Gdańska.

źródło: PAP / Rafał Grzyb
foto: Shutterstock


Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie