Nowi dyrektorzy gdańskich hoteli Chopin Airport Development

Kamil Lipski, dotychczasowy dyrektor trzygwiazdkowego hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Airport awansował na stanowisko dyrektora Golden Tulip Gdańsk Residence. Z kolei dyrektorem gdańskiego Hiltona został Michał Całka.

– Zgodnie z polityką naszej firmy stawiamy na naszych doświadczonych dyrektorów, dając im możliwość ciągłego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji. Kamil Lipski sprawdził się jako dyrektor gdańskiego hotelu Hampton by Hilton. Jestem przekonany, że wykorzysta swoje wieloletnie doświadczenie w hotelarstwie zarządzając obiektem Golden Tulip w Gdańsku – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. – Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączył również kolejny wysokiej klasy fachowiec na rynku hotelowym – Michał Całka, który pokieruje hotelem Hampton by Hilton w Gdańsku. Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie naszych generalnych menedżerów przyczynią się do dalszego, dynamicznego rozwoju gdańskich obiektów, zgodnie z najwyższymi standardami, które obowiązują w naszej spółce.

Kamil Lipski

Kamil Lipski przed objęciem stanowiska dyrektora generalnego Golden Tulip w Gdańsku zarządzał hotelem Hampton by Hilton Gdańsk Airport (od marca 2018 roku). Wcześniej był dyrektorem sprzedaży w hotelu Sopot Marriott Resort&Spa (funkcjonującego pod nazwą Mera Spa Hotel), laureat tytułu „Dyrektor sprzedaży i marketingu 2015″ w konkursie „Hotelarz Roku” oraz trener Akademii Hotelarza. Z hotelarstwem związany jest od ponad dziesięciu lat, a swoją karierę zaczynał jako regionalny kierownik sprzedaży w Grupie Accor.

Michał Całka

Michał Całka, który od stycznia 2019 roku objął stanowisko dyrektora generalnego Hampton by Hilton Gdańsk Airport, z hotelarstwem związany jest od 16 lat. Początki swojej kariery w tej branży rozpoczął w sieci Accor, gdzie pracował w hotelach Mercure, Ibis oraz Etap w Warszawie. Od maja 2014 do czerwca 2015 był pierwszym dyrektorem generalnym w hotelu Hilton Garden Inn przy lotnisku Balice w Krakowie. W latach 2015-2016 zarządzał butikowym hotelem Bellotto w Warszawie. W 2017 roku otworzył hotel Ibis Style Ułan Bator w Mongolii, sprawował tam funkcję dyrektora generalnego tego obiektu. Od września 2017 roku do grudnia 2018 roku był dyrektorem generalnym w hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej.


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020