Nowy hotel w centrum Tarnowa

Hotel Gal Tarnów

Po kilkuletniej przerwie, w Tarnowie otwarto kolejny, skategoryzowany obiekt hotelarski. Hotel Gal to nowy, trzygwiazdkowy obiekt znajdujący się przy ul. Dworcowej 5, w kamienicy dawnego gmachu Hotelu Polskiego.

Budynek hotelu został wzniesiony w stylu secesyjnym na początku XX wieku, w 1904 roku jako Hotel Polski, przez tarnowskiego przedsiębiorcę Michała Mikosia. Ze względu na interesującą architekturę został on wpisany do Rejestru Zabytków w 1975 roku wraz z dworcowym zespołem urbanistycznym ulicy Dworcowej, Dworca Głównego, a także Placu Dworcowego i wiat peronowych. Hotel wraz z zabudową dworca i ul. Dworcowej tworzy jednolity zespół urbanistyczny pod względem stylistycznym i przestrzennym.

Hotel Gal to obecnie gruntownie wyremontowana trzypiętrowa kamienica z 33 pokojami i nowoczesnym SPA. Każde piętro hotelu zostało zaprojektowane w odmiennym stylu i klimacie. Pokoje na I piętrze zostały urządzone w klimacie retro ze stylowymi meblami, a także łazienką stylizowaną w podobny sposób oraz z zachowanymi supraportami na ścianach korytarzy. II piętro jest przeznaczone dla gości, którzy najlepiej odnajdują się w wysublimowanej elegancji w stylu nowoczesnym. III piętro to styl nowoczesne eco. Wszystkie pokoje są klimatyzowane.