Nowy prezes świętokrzyskiej ROT

Andrzej Pruś

 

Duże zmiany w Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego – 29 kwietnia br. Walne Zgromadzenie Członków ROTWŚ wybrało nowego prezesa organizacji oraz dwóch członków Zarządu.

Jacek Kowalczyk po 12 latach przestał pełnić funkcję prezesa. Za jego odwołaniem zagłosowały 34 osoby, 4 były przeciwne, a 35 wstrzymało się od głosu.

Nowym prezesem ROT-u został Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego – polityk Prawa i Sprawiedliwości i sekretarz tej partii w regionie, który był jedynym kandydatem na to stanowisko. Zagłosowało na niego 57 osób, 2 były przeciwne, a 20 wstrzymało się od głosów.

Zmienili się również członkowie Zarządu ROT – Henryka Radosza, który zasiadał w Zarządzie od 2014 roku zastąpił Michał Maroński, wiceburmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Mirosław Gębski, Starosta Powiatu Kieleckiego zastąpił Zenona Janusa pełniącego funkcję od 2007 roku.

Podczas kadencji dotychczasowego Zarządu ROTWŚ zrealizował prestiżowe zadania: pionierski projekt promujący Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo za 25 mln złotych, działania audiowizualne – koncert „Sabat czarownic”, „Kabaretowe wakacje z duchami” oraz „Świętokrzyskie kolędowanie”, które zgromadziły przed telewizorami miliony widzów. Nie zapominajmy o serialu „Ojciec Mateusz”, który dzięki powołanemu funduszowi filmowo-promocyjnemu pojawił się w największych atrakcjach regionu. ROT prowadzi projekty szkoleniowo doradcze edukacji dla młodzieży szkół zawodowych oraz od 10 lat koordynuje spójny System Informacji Turystycznej. Od 2008 roku organizuje konferencje, wizyty studyjne i inne wydarzenia towarzyszce targom Agrotravel.

Jacek Kowalczyk, ustępujący prezes ROTWŚ, po krótkiej mowie otrzymał owacje na stojąco od przedstawicieli instytucji członkowskich.

Nowy prezes poinformował, że przed nim wiele wyzwań, a pierwszym będzie m.in. stworzenie samochodowego szlaku tematycznego „Pomniki Historii”.

źródło: ROT Województwa Świętokrzyskiego


ITB Berlin 2020