Od 10 czerwca nowe połączenia PKP Intercity

PKP Intercity

Wraz z wchodzącą w życie korektą rozkładu jazdy, PKP Intercity uruchomi 10 czerwca nowe połączenia do najpopularniejszych ośrodków turystycznych, takich jak Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto czy Zakopane.

Jak informuje przewoźnik, inne wprowadzane zmiany mają zapewnić optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych.

Z Krakowa przez Warszawę do Kołobrzegu

W czasie wakacji osoby planujące wyjazd do Kołobrzegu skorzystają z dwóch nowych, a łącznie już z trzech połączeń obsługiwanych przez Pendolino. Od 23 czerwca do 1 września będą kursować pociągi relacji Warszawa – Kołobrzeg – Warszawa oraz Kraków – Kołobrzeg – Kraków. Kraków zyska więc jedno nowe połączenie do Kołobrzegu, a Warszawa dwa, gdyż skład ruszający z Krakowa będzie przejeżdżać przez Warszawę.

Z południa Polski na półwysep Helski

Z kolei od 22 czerwca do 1 września, połączenie południa Polski z północną częścią kraju zapewni skład TLK „Wydmy” relacji Bohumin – Łeba/Hel – Bohumin. Pojedzie on m.in. przez Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk. Na stacji Gdynia Główna pociąg zostanie podzielony – jeden skład pojedzie do Łeby, drugi natomiast do Helu, przejeżdżając przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Hel, Jastarnię i Juratę.

Z Białegostoku do Helu

Dodatkowo w okresie wakacji PKP Intercity zapewni codzienne połączenie z Białegostoku do Helu – pociąg „Rybak” pojedzie m.in. przez Ełk, Giżycko, Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto.

Więcej połączeń do Zakopanego

Od 23 czerwca do 1 września PKP Intercity zapewni połączenia z różnych części Polski do i z Zakopanego. Przewoźnik uruchomi codzienne połączenia: TLK „Halny” relacji Bydgoszcz – Zakopane – Bydgoszcz, kursujący przez Poznań, Wrocław, Opole, IC „Witkacy” relacji Gdynia – Zakopane – Gdynia, przejeżdżający przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź. Na tej trasie codziennie będzie kursować także nocny pociąg TLK „Karpaty”. Nocne połączenie relacji Szczecin – Zakopane – Szczecin (przez Poznań) zapewni, kursujący każdego dnia, TLK „Podhalanin”. EIC „Giewont” pojedzie z Gdyni do Zakopanego w poniedziałki i soboty, w powrotnym kierunku w piątki i niedziele. We wtorki, środy i czwartki pociąg pojedzie w relacji skróconej, tj. na trasie Warszawa – Zakopane – Warszawa jako EIC „Tatry”. Do Zakopanego dojazd zapewni także weekendowe połączenie TLK „Oscypek” relacji Warszawa – Zakopane – Warszawa.

źródło: PAP / onet
foto: mat. prasowe


Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie