Od września LOT zacznie latać do Indii

Delhi

PLL LOT od 17 września br. uruchomią bezpośrednie rejsy z Warszawy do Delhi w Indiach – poinformowała we wtorek spółka. Jak dodano, Delhi będzie szóstym obsługiwanym przez LOT połączeniem do Azji, obsługiwanym przez dreamlinery w wersji 787-8 i 787-9.

Jak podano w komunikacie, rejsy między Warszawą a Delhi początkowo będą wykonywane pięć razy w tygodniu. Samoloty z Warszawy będą startować we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele o godz. 22.40, by lądować w Delhi o godz. 9. czasu lokalnego następnego dnia. Rejs powrotny zaplanowano na poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele na godz. 11.15 czasu lokalnego, z lądowaniem na Lotnisku Chopina o godz. 15.50.

Dreamliner lecąc z Warszawy do Delhi pokona 5 271 km w czasie sześciu godzin 50 minut. W drodze powrotnej lot ma potrwać osiem godzin.

Jak przekazała spółka „Delhi zostało wybrane nieprzypadkowo spośród kierunków azjatyckich”.

– Indie są siódmą gospodarką świata, której wartość wynosi 2 439 mld USD […] państwem zamieszkiwanym przez ponad 1,3 mld osób. Po Singapurze, Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji. Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest ważnym rynkiem inwestycji w sektorze IT i bramą do krajów Unii Europejskiej. Nowe połączenie LOT-u będzie kluczowym elementem w budowaniu więzi gospodarczych i dalszego rozwoju relacji biznesowych między krajami – czytamy.

LOT tłumaczy, że połączenie zostało uruchomione także z myślą o odwiedzających Indie turystach, a także tych z całego świata.

– Rozciągający się od Oceanu Indyjskiego po Himalaje kraj prezentuje niezwykłą różnorodność kulturową i religijną. Wyróżnia go też wyjątkowa, znana na całym świecie kuchnia. Bezpośrednie połączenie lotnicze między krajami z pewnością uwolni potencjał turystyczny między Polską, Europą a Indiami – napisano.

LOT przypomniał, że nawiązał umowę code-share z Air India, „którą planuje rozwijać – odtąd na połączeniach LOT-u do i z Frankfurtu widnieją także kody indyjskiego przewoźnika”.

– Nowe połączenie nie tylko umożliwi najkrótszą i najwygodniejszą podróż między Polską a Indiami. Rejsy zapewniają pasażerom z i do Indii połączenie z kluczowymi miastami w Europie Zachodniej i Europie Środkowo-Wschodniej. Potencjał pasażerski jest ogromny – między Indiami, a Europą podróżuje obecnie 8,9 miliona pasażerów – powiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

źródło: PAP
foto: Shutterstock


InvestPro Poland Warsaw 2019
IT&CMA