Odkrywamy mazurskie legendy

W ramach samorządowej kampanii 7 Cudów Mazur startuje konkurs graficzno-fotograficzny „Legendy 7 Cudów Mazur”. Zadaniem uczestników jest stworzenie kolaży obrazujących znane im legendy mazurskie. Jest to świetna okazja do ożywienia własnych wspomnień związanych z regio-nem Wielkich Jezior Mazurskich, poruszenia swojej wyobraźni i pokazania, z czym kojarzone są poszczególne miejscowości mazurskie. Nagrodą główną jest tygodniowy rejs na prestiżowym jach-cie Delphia 33mc, będącym jednostką flagowym kampanii.

Konkurs „Legendy 7 Cudów Mazur” polega na przedstawieniu w formie graficznej znanych opowieści mazurskich. Tematyka prac może odwoływać się zarówno do historii z czasów zamierzchłych, jak i współczesnych. Może też ocierać się o sferę fantastyki i baśni. Prace konkursowe mają przybrać formę kolaży. Do ich stworzenia posłużyć mogą różne techniki: fotografia, grafika komputerowa, rysunek, lub komiks.

Zwycięzcy konkursu wraz ze swoimi przyjaciółmi popłyną w tygodniowy rejs prestiżowym jachtem Delphia 33mc, będącym flagową jednostką kampanii „7 Cudów Mazur”. Oprócz niezapomnianej wyprawy szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, załogi odwiedzą największe miasta leżące w tym regionie. Nagrodami dodatkowymi będą vouchery upoważniające laureatów do spędzenia weekendu w pensjonacie Villa Bella Italia w Mikołajkach.

Celem konkursu „Legendy 7 Cudów Mazur” jest zachęcenie Polaków do odkrywania tajemnic regionu Wielkich Jezior Mazurskich oraz do odwiedzania tego zakątka kraju. Liczymy na to, że zadanie konkursowe rozbudzi wyobraźnię uczestników oraz zmotywuje ich do poznania licznych mazurskich opowieści, które sprawiają, że nasz region jest miejscem z duszą – podkreśla Stella Hałaburda, Inspektor ds. Turystyki Promocji i Sportu, Urząd Miasta i Gminy w Mikołajkach.

Konkurs jest elementem kampanii „7 Cudów Mazur”, wspólnej inicjatywy promocyjnej największych miast regionu. Nadrzędnym celem projektu jest propagowanie wiedzy na temat obszaru Wielkich Jezior Mazurskich, jego walorów przyrodniczych i historycznych oraz prezentacja szerokiego wachlarza atrakcji turystycznych. Tegoroczna II edycja programu realizowana będzie w oparciu o cykl wydarzeń żeglarsko-sportowych odbywających się na Mazurach od czerwca do września 2014 roku. Prace laureatów będą prezentowane podczas eventów i zostaną wystawiane w poszczególnych urzędach miejskich oraz w punktach informacji turystycznej.

Wyboru najbardziej interesujących prac dokona jury konkursowe oraz internauci na fanpage’u www.facebook.com/7cudowmazur. Oceniana będzie głównie pomysłowość uczestników w stworzeniu unikalnej legendy oraz walory artystyczne pracy. Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie www.7cudowmazur.pl/konkurs. Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły 16 rok życia.

plakat-konkursowy-7-cudow-mazur