Pakistan: za brak szczepienia COVID-19 – blokada telefonu komórkowego

Szczepionki na COVID-19

Fot. Unsplash

Rząd Pendżabu zamierza zaszczepić 40 milionów mieszkańców do listopada. Osoby, które nie będą chciały się zaszczepić, czekają restrykcje, w tym blokady mobilnych kart SIM. 

Rząd pakistańskiego Pendżab ucieka się do drastycznych środków, aby zmotywować mieszkańców prowincji do udziału w programie szczepień przeciwko COVID-19. Urzędnicy zapowiedzieli, że będą wyłączać karty SIM osobom, które odmawiają szczepienia. Informacja została ogłoszona przez Departament Zdrowia Pendżabu po spotkaniu wysokich rangą urzędników cywilnych i wojskowych, któremu przewodniczyła minister zdrowia Pendżabu Yasmin Rashid.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zmusić ludzi do szczepień. Rząd nie może pozwolić osobom, które nie chcą się szczepić, aby wystawiali na ryzyko życie tych, którzy są już zaszczepieni” – powiedziała minister zdrowia. Dodała, że ​​rząd prowincji opracuje harmonogram wdrożenia tej polityki.

Czytaj także: Pakistan – czy zostanie wprowadzony obowiązek przymusowego małżeństwa po 18. roku życia?

Oprócz ograniczeń dotyczących karty SIM, władze mogą również zabronić osobom niezaszczepionym chodzenia do parków, restauracji i centrów handlowych.

Pendżab to najbardziej zaludniona prowincja Pakistanu, obejmująca ponad połowę całkowitej populacji kraju. Rząd regionalny rozpoczął akcję szczepień w marcu.

Pendżab nie jest jedynym regionem Pakistanu, który stosuje  ekstremalne podejście do obowiązkowych szczepień. W prowincji Sindh ogłoszono plany wstrzymania pensji pracowników rządowych, którzy odmawiają poddania się szczepieniu.


ASEAN Tourism Forum