Pałac w Wilanowie otworzył Ogród Światła

Ogród Światła

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie otworzyło po raz kolejny Królewski Ogród Światła. W tym roku ekspozycja łączy światło z muzyką klasyczną, tworząc Muzyczny Ogród Marzeń.

Muzeum zorganizowało wystawę samodzielnie, nie korzystając z pomocy agencji eventowej, natomiast koncepcja świetlnej oprawy ogrodu przygotowana i zrealizowana została przez firmę Multidekor. Koncepcja nawiązuje do architektury oraz historii pałacu. Każdy element i detal ekspozycji odwołuje się do źródeł ikonograficznych, herbu Jana III Sobieskiego oraz symboliki pałacu.

Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku mogą się poczuć jak na królewskim dworze. Do pałacu poprowadzi 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewają utwory Jana Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa czy Johanna Straussa II. Na dziedzińcu gości wita strzeżona przez orły rozświetlona pergola, a w ogrodzie północnym można wejść w aleję obsadzoną pnączami oraz zobaczyć XVII-wieczną altanę. Mimo jesienno-zimowej aury światłem rozkwitną też drzewka pomarańczowe, a tuż obok nich będzie można zrobić sobie zdjęcie w świetlistej ramie z pałacem w tle.

Stąd też można mieć najlepszy widok na tegoroczną niespodziankę – Muzyczny Ogród Marzeń zlokalizowany na tarasie dolnym. Światło wiernie odwzorowuje i wypełnia zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu, a wszystko to w rytm znanych motywów muzyki klasycznej: dynamicznej „Burzy” z „Czterech pór roku” Vivaldiego czy nastrojowego „Tańca cukrowej wieszczki” z „Dziadka do orzechów” Czajkowskiego.

Tak jak w latach ubiegłych częścią projeku są widowsika mappingowe, realizowane przez Pro4Media. W tym roku będą wyświetlanie nie tylko w soboty i niedziele, ale też w piątki.

Otwarcie wystawy miało miejsce 13 października 2018. Wystawa będzie czynna codziennie do 24 lutego 2019 roku.

Więcej informacji na stronie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie